Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Sulęcki Getty Images / Stephen McCarthy / Sportsfile / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Maciej Sulęcki o Andrade: Tak naprawdę nie walczył z nikim znaczącym

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
29 czerwca w Providence Maciej Sulęcki stanie przed szansą zdobycia pasa federacji WBO w wadze średniej. Przed starciem z faworyzowanym Demetriusem Andrade "Striczu" trenuje pod okiem trenera Piotra Wilczewskiego.

Sulęcki jest zdania, że jego najbliższy rywal to jeden z najsłabszych mistrzów świata w historii wagi średniej. Polak co prawda docenia klasę przeciwnika, ale twierdzi, iż Daniel Jacobs był o wiele lepszym bokserem od Demetriusa Andrade. 

- Bardzo się cieszę, że dostałem tę walkę. Daniel Jacobs, z którym walczyłem, był zdecydowanie lepsze od Andrade. Demetrius to moim zdaniem jeden z najsłabszych zawodników w czołówce wagi średniej. Oczywiście wiem, że to jest świetny pięściarz, ale tak naprawdę nie walczył z nikim znaczącym i 29 czerwca świat się o tym przekona - powiedział Maciej Sulęcki, cytowany przez Rafała Mandesa z TVP Sport.

Zobacz także: Dwie daty rewanżowej walki Joshuy z Ruizem

Pięściarz z Warszawy nie jest faworytem bukmacherów w starciu z Amerykaninem. Sulęcki ma jednak szansę przejść do historii jako piąty polski mistrz świata w boksie zawodowym. 

Transmisję z gali w Providence przeprowadzi TVP Sport w nocy z 29 na 30 czerwca.

Zobacz także: Andrzej Wasilewski ostro o Briedisie

ZOBACZ WIDEO Wojowniczka z Polski. Dorota Banaszczyk spłaciła długi i walczy o igrzyska [cała rozmowa]

Czy Maciej Sulęcki pokona Demetriusa Andrade?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL