Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mairis Briedis oświadcza się swojej żonieEast News / Edijs Palens / Na zdjęciu: Mairis Briedis oświadcza się swojej żonie

Mairis Briedis odebrał pas WBO. Łotysz ucałował trofeum (wideo)

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Pas WBO w kategorii junior ciężkiej dotarł już na Łotwę do Mairisa Briedisa. Kontrowersyjny triumf nad Krzysztofem Głowackim dał pięściarzowi z Łotwy tytuł mistrza świata World Boxing Organisation.

Na twitterowym profilu turnieju World Boxing Super Series pojawiło się wideo, na którym Mairis Briedis odbiera przesyłkę z pasem WBO. Łotysz nie krył swojej satysfakcji, iż został pełnoprawnym mistrzem świata, pomimo że podczas pojedynku z Krzysztofem Głowackim nie było mowy o tym, że stawką pojedynku będzie pas czempiona.

Przypomnijmy, 15 czerwca Polak przegrał z Łotyszem przez nokaut w 3. rundzie. Wcześniej jednak sędzia ringowy Robert Byrd popełnił szereg błędów, które wypaczyły wynik pojedynku.

Zobacz także: Hearn będzie nadal współpracował z Sulęckim

Na dodatek w 2. rundzie Głowacki został sfaulowany brutalnym uderzeniem łokciem przez faworyta gospodarzy. Promotor Polaka, Andrzej Wasilewski złożył protest po tym pojedynku do federacji WBO i WBC, ale jak na razie nie odniósł on zamierzonego rezultatu. 

Oto wideo z odebrania pasa przez Briedisa:

Czy uważasz przekazanie pasa WBO Mairisowi Briedisowi za skandal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL