Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nikodem Jeżewski (z lewej) oraz Terell Winters (z prawej)Materiały prasowe / MB Promotions / Na zdjęciu: Nikodem Jeżewski (z lewej) oraz Terell Winters (z prawej)

Nikodem Jeżewski wyznaczony do walki o pas Unii Europejskiej

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Niepokonany Nikodem Jeżewski został wyznaczony do walki o wakujący pas mistrza Unii Europejskiej kategorii junior ciężkiej. Polak o to trofeum ma zmierzyć się z Włochem Fabio Turchim.

Jeśli obozy obydwu bokserów nie dojdą do porozumienia w najbliższych tygodniach, to o ich pojedynku zadecyduje przetarg. Najpierw jednak Jeżewski zmierzy się z Markiem Flanaganem na gali w Kałuszynie, 31 sierpnia. 

Nikodem Jeżewski to czołowy polski pięściarz kategorii cruiser, który od kilku lat buduje swoją pozycję w rankingach cenionych federacji. Pięściarz z Kościerzyny w ostatniej walce, w kwietniu w Katowicach, zwyciężył Shawndella Wintersa po niejednogłośnej decyzji sędziów

Zobacz także: Deontay Wilder i Tyson Fury stoczą rewanż

Z kolei Fabio Turchi to gwiazda boksu we Włoszech. 25-latek może pochwalić się niemal identycznym rekordem zawodowym co Polak (17 wygranych i 0 porażek). W ostatniej walce znokautował on w 1. rundzie Samiego Enboma.

ZOBACZ WIDEO Izu Ugonoh po porażce z Łukaszem Różańskim: Byłem gorszy. Muszę się nad sobą zastanowić

Czy do walki Jeżewski - Turchi powinno dojść w Polsce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL