Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Lebiediew (z prawej)Getty Images / Na zdjęciu: Denis Lebiediew (z prawej)

Denis Lebiediew zakończył sportową karierę. Poświęci się rodzinie

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Były mistrz świata w kategorii junior ciężkiej, Denis Lebiediew, w wieku niemal 40 lat zakończył sportową karierę. Rosjanin miał jeszcze raz stanąć przed szansą zdobycia pasa, ale nie dogadał się na walkę z Arsenem Goulamirianem.

Lebiediew w zawodowej karierze stoczył 34 pojedynki, z których 32 zwyciężył. Doświadczony Rosjanin na przestrzeni 17 lat pokonał m.in. Roya Jonesa Jr, Youriego Kalengę czy Pawła Kołodzieja. 

Polak szczególnie szybko przekonał się o sile pięści byłego już mistrza świata, gdyż w 2014 roku został znokautowany już w 2. rundzie na gali w Moskwie. Denis Lebiediew był posiadaczem tytułu czempiona federacji WBA i IBF. Obydwa pasy stracił w 2016 roku na rzecz Murata Gasijewa po niejednogłośnej decyzji sędziów. 

Zobacz także: Duża szansa przed Nikodemem Jeżewskim

Na portalu "SportBox.ru", który pisze o emeryturze 40-latka, można przeczytać, że decyzja o jego rozstaniu z boksem jest spowodowana względami rodzinnymi. Na dodatek w ostatnich miesiącach jego negocjacje w sprawie pojedynku z niepokonanym Arsenem Goulamirianem zakończyły się fiaskiem, co z pewnością również miało wpływ na decyzję Lebiediewa.

Zobacz także: Michalczewski kpi z Ugonoha

ZOBACZ WIDEO Mike Tyson wybuchł po pytaniu o Powstanie Warszawskie. "Czy wiem coś o powstaniu? Jestem niewolnikiem"

Czy Denis Lebiediew podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL