Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dereck Chisora i Artur SzpilkaYouTube / ringpolska.pl / Dereck Chisora i Artur Szpilka

Boks. Chisora - Szpilka: Brytyjczyk pokazał środkowy palec polskim kibicom. Ogromny spokój "Szpili"

Jakub Madej
Jakub Madej
W sobotni wieczór Artur Szpilka stanie przed ogromnym wyzwaniem w swojej karierze. Polak zmierzy się z Dereckiem Chisorą. Dzień przed pojedynkiem obaj zaprezentowali swoją formę podczas ceremonii ważenia.

Pierwszy na skali pojawił się Artur Szpilka (22-3, 15 KO), który ważył dokładnie 110,2 kg. Drugi na wagę wszedł Dereck Chisora (30-9, 21 KO), który wniósł nieco ponad 6 kilogramów od Polaka, dokładnie 116,5 kg.

Brytyjczyk podczas prezentacji pokazał środkowy palec w kierunku polskich kibiców, których było słychać podczas ceremonii ważenia. Taki sam gest wykonał po chwili w kierunku "Szpili". Ten jednak zachował ogromny spokój, nie odpowiadając rywalowi w żaden sposób. Piątkowe spotkanie przebiegło więc bardzo spokojnie.

ZOBACZ WIDEO: Oficjalne ważenie przed walką Chisora - Szpilka:

Zobacz także: Adam Kownacki: Szpilka musi boksować z Chisorą tak, jak z Adamkiem

Dla 30-latka z Wieliczki będzie to szansa przedłużenia serii zwycięstw. Po przegranej z Deontayem Wilderem i Adamem Kownackim, Szpilka w udany sposób powrócił na ring, pokonując jednogłośnie na punkty Dominicka Guinna. Pół roku później na punkty pokonał Mariusza Wacha.

ZOBACZ WIDEO: Boks. Chisora - Szpilka. Polakowi zabrakło słów na konferencji. "Mój angielski nie jest dobry"

Sobotni pojedynek w kategorii ciężkiej może otworzyć drzwi do wielkich starć. Wśród potencjalnych przeciwników wymieniani są między innymi Ołeksandr Usyk czy Joseph Parker.

Zobacz także: David Haye docenia Szpilkę i przestrzega Chisorę przed walką

Brytyjczyk urodzony w Zimbabwe w ostatniej walce pokonał jednogłośną decyzją sędziów Senada Gashiego. Był to jego powrót do ringu po przegranej przez nokaut, której doświadczył w starciu z Dillianem Whyte'emm.

Czy Artur Szpilka pokona Derecka Chisorę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL