Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa Piątkowska Newspix / Cyfrasport/Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: Ewa Piątkowska

Boks. Chisora - Szpilka: mocne słowa w kierunku Polaka. "Walczył gorzej niż się spodziewałam"

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Najbardziej utytułowana polska pięściarka na antenie TVP Sport nie pozostawiła na Arturze Szpilce suchej nitki. - Powinien się teraz zastanowić, co dalej - powiedziała Ewa Piątkowska.

Artur Szpilka został brutalnie znokautowany przez Derecka Chisorę (relację z całej walki przeczytasz TUTAJ >>). Walka trwała niespełna dwie rundy, a polski pięściarz nieprzytomny padł na deski. Długo po walce nie mógł dojść do siebie. To była czwarta porażka Szpilki, ale trzecia w ostatnich pięciu walkach. Druga tak dramatyczna - podobnie poległ w pojedynku z Deontayem Wilderem (TUTAJ znajdziesz więcej informacji o tej rywalizacji >>).

Ewa Piątkowska została zaproszona przez TVP Sport do studia, aby wyrazić swoją opinię o tej walce. No i nie owijała w bawełnę. Srogo potraktowała Szpilkę.

- Ta porażka zamknęła mu możliwość dalszej międzynarodowej kariery - powiedziała. - Nie dostanie już propozycji od nikogo poważnego. Teraz powinien się skupić na polskim podwórku. Powinien również pomyśleć o swoim zdrowiu i ostrożnie planować kolejnych rywali.

ZOBACZ WIDEO Walka Mariusza Wacha odwołana. "Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa"

Piątkowska skrytykowała postawę Szpilki. - Pokazał się z o wiele gorszej strony niż się spodziewałam - stwierdziła. - Chisora wcale nie był szybki, można było spokojnie z nim podjąć równą walkę. Artur mnie zawiódł.

Zdaniem polskiej mistrzyni Szpilka powinien odpocząć, a potem spróbować swoich sił z Krzysztofem Włodarczykiem lub Łukaszem Różańskim - nowym, zawodowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej. - To są rywale, których powinien próbować pokonać, są w jego zasięgu - dodała. - Najważniejsze jednak, aby Artur poważnie się zastanowił, co w ogóle dalej zamierza.

Czy Artur Szpilka powinien jeszcze wrócić na ring?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL