Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Efe AjagbaGetty Images / Christian Petersen / Na zdjęciu: Efe Ajagba

Boks. Efe Ajagba przetestowany. Trudna walka wielkiej nadziei wagi ciężkiej

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Kreowany na wielką gwiazdę wagi ciężkiej Efe Ajagba (11-0, 9 KO) został sprawdzony przez Alego Erena Demirezena (11-1, 10 KO) podczas gali w Las Vegas. Była to jego najtrudniejsza walka w karierze.

O 25-latku z Nigerii głośno zrobiło się w błyskawicznym tempie. Uczestnik igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro swoją karierę rozpoczął dopiero w lipcu 2017, ale od tamtej pory odniósł kolejno dziesięć zwycięstw, w tym między innymi nad Amirem Mansourem czy Michaelem Wallischem.

Najtrudniejszym konkurentem Efego Ajagby stał się jednak Ali Eren Demirezen, który pod koniec ubiegłego roku przymierzany był do walki z Izuagbem Ugonohem. Nigeryjczyk po raz pierwszy nie wygrał przed czasem. Jako zwycięzcę wskazali go dopiero sędziowie punktowi.

Ci nie mieli jednak wątpliwości. Punktowali 97-93 i dwukrotnie 99-91 na jego korzyść. Zawodnik Ronnie'ego Shieldsa przeważał, ale nie zdołał znokautować Turka z Hamburga.

ZOBACZ WIDEO Walka Mariusza Wacha odwołana. "Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa"

Mieszkaniec Teksasu, pomimo młodego wieku i krótkiego stażu w sportach walki, zajmuje już 25. miejsce w rankingu wagi ciężkiej Boxrec.com. Należy się spodziewać, że w niedługim czasie może dołączyć do ścisłej czołówki tej kategorii wagowej.

Zobacz także:
> Szpilka - Chisora. Polak i Brytyjczyk spotkali się po walce. Wzajemny szacunek i zdjęcia
> Chisora - Szpilka. Są informacje na temat zdrowia polskiego pięściarza

Czy Ajagba zostanie mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL