Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KosteckiPAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Dawid Kostecki popełnił samobójstwo. Powiesił się w celi

Dawid Borek
Dawid Borek
Znane są szczegóły śmierci Dawida Kosteckiego. Były pięściarz w piątkowy poranek popełnił samobójstwo w więziennej celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce.

- Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

- Zaalarmowani funkcjonariusze Służby Więziennej reanimowali mężczyznę do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Niestety, ekipie pogotowia nie udało się uratować skazanego - dodała Elżbieta Krakowska.

Dawid Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem i nie zdradzał symptomów mogących świadczyć o tym, że spróbuje popełnić samobójstwo. Nie stwarzał też problemów wychowawczych.

- Dyrektor Generalny Służby Więziennej w Warszawie powołał zespół, który ma wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy. Bada ją również prokuratura - przekazała Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Piąta odsiadka

38-letni Dawid Kostecki w więzieniu przebywał już po raz piąty, odbywając karę 5 lat i 100 dni pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy. Skarb państwa miał stracić na procederze blisko 10 milionów złotych.

Kostecki przyznał się do winy, sąd w Tarnobrzegu skazał go na 5 lat pozbawienia wolności. Miał wyjść w 2021 roku.

Jego kłopoty z prawem zaczęły się w październiku 2011 roku, gdy został skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. Nigdy nie przyznał się do winy. Wyszedł na wolność 13 sierpnia 2014 roku.

Niespełniona nadzieja

Informację o śmierci Dawida Kosteckiego jako pierwszy przekazał na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Mateusz Borek.

Dawid Kostecki był wielką nadzieją polskiego boksu. W 2004 roku zdobył młodzieżowe mistrzostwo świata WBC, a w 2011 r. interkontynentalne mistrzostwo WBA. Jego kariera nie nabrała rozpędu z powodu problemów z prawem.

W trakcie swojej sportowej kariery stoczył 41 walk. Wygrał 39 z nich (w tym 25 przez KO), ponosząc dwie porażki.

***

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Komentarze (34):

 • Tomasz Howaniec Zgłoś
  Większość ludzi kradnie, a zamknęli tylko, jego. Być może był w to wrobiony, może był tylko ofiarą, a bez wykrywacza kłamstw to ja więcej niż nie wierze w każdy wyrok. Szkoda że
  Czytaj całość
  tak mu ktoś powiązał sznurówki. W życiu widziałem tylko 2 ludzi jak pracowali - mojego tatę i Pana Franka, a widziałem mnóstwo ludzi, nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o kimś mądrzejszym ode mnie, a można powiedzieć że jestem przeciętnie wykształcony.
  • Raiden King Zgłoś
   Świeć Panie nad jego duszą.
   • Raiden King Zgłoś
    Bardzo mozliwe,ze mu pomogli.Jak w symetri.Swiety nie byl ale Świeć Panie nad jego duszą. Amen
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL