Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KosteckiNewspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Boks. Kaplica na cmentarzu została zamknięta. Pogrzeb Dawida Kosteckiego nie odbył się!

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Do niecodziennej sytuacji doszło w sobotę na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie. W planowanym terminie nie doszło do uroczystości pogrzebowych pięściarza Dawida "Cygana" Kosteckiego.

Zaplanowany w sobotę (10 sierpnia) w Rzeszowie pogrzeb Dawida Kosteckiego nie doszedł do skutku. Odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego miało rozpocząć się o godz. 12:30 na cmentarzu Pobitno.

"Po zakończeniu poprzedniej ceremonii pogrzebowej, kaplica została zamknięta. Nie wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb pięściarza i jakie zostaną podjęte następne kroki" - dowiedział się "Super Express".

Jak informuje serwis sport.se.pl, data pogrzebu "Cygana" została przełożona. Nowy termin pochówku nie jest jednak znany. Według wyborcza.pl pogrzeb wstrzymano na wniosek adwokata rodziny boksera, Romana Giertycha. Bliscy Kosteckiego nie wierzą w wersję o samobójstwie.

ZOBACZ: Dawid Kostecki miał zeznawać przed sądem. "Był świadkiem prokuratury >>

Kostecki zmarł w piątek (2 sierpnia) w celi w Areszcie Śledczym w Warszawie-Białołęce (więcej TUTAJ). - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem - przekazała w komunikacie Służba Więzienna. Podjęta reanimacja nie przyniosła efektu. Sportowiec zmarł w wieku 38 lat.

Były młodzieżowy mistrz świata WBC w 2011 r. został skazany na 2,5 roku więzienia za założenie i współkierowanie grupą przestępczą, czerpiącą korzyści z nierządu. W 2016 r. znów trafił do więzienia - za kierowanie grupą przestępczą, która miała zajmować się m.in. legalizacją i obrotem samochodami pochodzącymi z kradzieży w krajach UE, wyłudzaniem podatku VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL