Najnowsze Wyniki/Kalendarz
East News / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Boks. Pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego nie składa broni. "Będziemy dalej dociekać prawdy"

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Państwo powinno dołożyć wszelkich starań, aby tę sprawę transparentnie wyjaśnić - powiedział pełnomocnik rodziny Dawida Kosteckiego, adw. Jacek Dubois, w "Faktach po Faktach". Prawnik zapowiedział, że będzie składał kolejne wnioski do prokuratury.

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wydała komunikat ws. sekcji zwłok Dawida Kosteckiego. Duże wątpliwości wzbudzały bowiem ślady na szyi zmarłego. - "Biegli we wskazanej wyżej opinii stanowczo wykluczyli, że są to ślady powstałe na skutek ukłucia, wkłucia lub nakłucia. Są one jedynie zadawnionymi strupami nie mającymi związku ze śmiercią denata" - przekazała prokuratura.

"Prokuratura i Służba Więzienna profesjonalnie wyjaśniają wszelkie okoliczności samobójstwa Dawida Kosteckiego. Opinia publiczna jest na bieżąco informowana. Apeluję o odpowiedzialność do tych, którzy wykorzystują te sprawy do siania zamętu" - napisał na Twitterze Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Jednocześnie nie wyrażono zgody na wykonanie drugiej sekcji zwłok, na co naciskali pełnomocnicy rodziny Kosteckiego. Do całej sprawy odniósł się adwokat Jacek Dubois, w emitowanym w telewizji TVN programie "Fakty po Faktach".

ZOBACZ WIDEO: Szpilka - Chisora. Andrzej Wasilewski: Byłem przeciwny tej walce. Powinienem powiedzieć "nie"

- W tej sprawie ministerstwo staje się sędzią we własnej sprawie. Proszę wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, w momencie uwięzienia człowieka, państwo bierze za niego całkowitą odpowiedzialność. Jeżeli coś mu się stanie, odpowiada materialnie państwo i urzędnicy ewentualnie odpowiadają dyscyplinarnie - powiedział Dubois.

- W oględzinach pojawia się ślad, który może wskazywać na ingerencję osób trzecich. W ogóle ma mowy o strupach, jest o otarciach, opisanych tak jak nakłucie. Mamy do czynienia ze zrobioną później sekcją, gdzie pojawia się inny opis. Mamy dwa dokumenty zupełnie inne - skomentował pełnomocnik rodziny zmarłego. - My złożyliśmy wniosek, a prokuratura odpowiedziała "nie robimy". Czyli mamy dwie zupełnie różne oceny śladu i oni mówią "wszystko jest załatwione" - dodał.

Pełnomocnik rodziny zmarłego boksera zapowiada, że zamierza składać do prokuratury kolejne wnioski, w celu dokładniejszego zbadania sprawy.

- Przygotowujemy następne wnioski, kontaktujemy się z najwybitniejszymi specjalistami z dziedziny kryminalistyki i medycyny. Na pewno będziemy przygotowani. Dziwne jest, że w sprawie, kiedy państwo odpowiada za człowieka, a zatem państwo powinno dołożyć wszelkich starań, aby tę sprawę transparentnie wyjaśnić, dzieje się sytuacja, że wobec oczywistych rozbieżności dowodów i nowych wątków, prokuratura wydaje komunikat, który nie odpowiada zgromadzonym dokumentom - zakończył Dubois. 

W programie zapowiedziano również, że całej sprawie przyjrzy się m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Czytaj także:
Boks. Prokuratura wydała komunikat ws. śmierci Dawida Kosteckiego. "Każdy ślad na ciele był zweryfikowany"
Boks. Nieoficjalnie: Ślady na szyi Dawida Kosteckiego to ugryzienie owada

Więcej na temat całej sprawy przeczytać można TUTAJ.

Komentarze (2):

 • luks Zgłoś
  Jak będą tak dalej drążyć to się okaże, że wszyscy będą samobójstwa popełniać łącznie z panami Giertychem i Duboisem. To naprawdę w dzisiejszych czasach takie proste żeby
  Czytaj całość
  zabijać ludzi, którzy coś wiedzą i nikt za to nie odpowie? Dziwny ten nasz kraj, myślałem, że nieco cywilizacji tu mamy, ale jednak jesteśmy w kraju bezprawia, oszustwa na najwyższych szczeblach władzy i to stawia nas na równi z krajami trzeciego świata. Środkowa afryka, rosja czy jakiś meksyk w rejonach dominacji karteli narkotykowych. Dramat
  • --iki-- Zgłoś
   jesli adam bodnar ma sie tym zajac to kostecki sie w lodowce z boku na bok przewroci bo to obciach - co do kwestii ogolnych kostecki to bandyta i bandzior byl i to jest fakt ale to ze sa
   Czytaj całość
   watpliwosci co do zgonu a prokuratura nie chce sekcji wzlok to zaraz przychodzi mi na mysl tusk z ta jego chorobliwa negacja otwierania trumien i robienia sekcji z ofiarami smolenskimi teraz jak czytam w panskie gdzie ma rzadzic prawo i sprawiedliwosc rodzina prosi o sekcje a prokuratura jej odmawia.Teraz powstaja dwa pytania czy prokuratura jako niezwisla kasta pilnujaca wlasnych interesow lub swoich znajomych interesow odmawia bo sekcja moglaby cos wykazac czy to misnister steruje prokuratorem na telefon jak ten sedzie z gdanska za czasow tuska/.ps. jak dla mnie kazdy kto nie chce ogladac monitoringu z miejsca zdazenia jest winny lub zamieszany albo co najmniej ma interes zeby winowajaca nie zostal odkryty - w tym przypadku sekcja moze byc czyms w rodzaju monitoringu a prokuratura czyli instytucja ktorej celem jest dazenie do prawdy nie chce sprawdzic jak bylo budzi moje zaniepokojenie i powoduje naturalne wrazenie ze cos jest nie tak

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL