Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KosteckiWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Boks. Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego wydali oświadczenie

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Pełnomocnicy rodziny Dawida Kosteckiego, adwokaci Roman Giertych i Jacek Dubois wydali oświadczenie, w którym domagają się po raz kolejny wyjaśnienia śmierci byłego pięściarza.

Trwa wymiana zdań między Prokuraturą Krajową a pełnomocnikami rodziny Dawida Kosteckiego. Pięściarz zmarł 2 sierpnia w celi więzienia na warszawskiej Białołęce. Najbliżsi Kosteckiego nie wierzą w oficjalną wersję przedstawioną przez Służbę Więzienną, według której popełnił on samobójstwo.

Według rodziny wokół jego śmierci jest zbyt wiele niejasności, a ich pełnomocnicy: Roman Giertych i Jacek Dubois przekonują, że prokuratura powinna wyjaśnić wszystkie niejasności.

Prokuratura wydała komunikat ws. śmierci Dawida Kosteckiego. Czytaj więcej--->>>

W poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik ogłosił, by nie wykorzystywać śmierci Kosteckiego do celów politycznych (więcej TUTAJ). Na te słowa odpowiedzieli w imieniu rodziny Giertych i Dubois.

Oto pełna treść oświadczenia:

Oświadczenie pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego z dnia 13 sierpnia 2019 roku w związku ze stanowiskiem Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego.
Rodzina zmarłego tragicznie Dawida Kosteckiego domaga się wyjaśnienia wszystkich wątpliwości powstałych w związku z jego śmiercią.

Tezy przedstawione w oświadczeniu MS są sprzeczne ze zgromadzonym materiałem dowodowym i stanowią próbę wybielenia działań organów ścigania i Służby Więziennej. Zupełnie niezrozumiały jest opór przed ponowną sekcją zwłok zmarłego, w sytuacji, gdy dotychczasowa nie odpowiedziała na podstawowe pytanie o mechanizm rzekomego samobójstwa oraz mechanizm powstania śladów na ciele mogących wskazywać na udział osób trzecich.

Domagamy się w imieniu rodziny wyjaśnienia dlaczego lekarze przeprowadzający sekcję nie zrealizowali zaleceń prokuratora Kapuścińskiego, który wskazał konieczność zweryfikowania sposobu powstania śladów na karku zmarłego. Być może te zalecenia należy rozszerzyć o tezę sugerowaną przez jedną z gazet ("Rzeczpospolita"), że ślady te przypominają użycie paralizatora.

Bez wątpienia jednak wymaga to ustosunkowania się lekarzy ZMS do opisu śladów na ciele zawartych w opinii biegłego dr Sadowskiego. Jest to tak oczywiste, że próba blokowania przeprowadzenia tego dowodu rodzi wątpliwości co do intencji decydentów.

Zupełnie niezrozumiały jest apel aby nie upolityczniać sprawy śmierci Dawida Kosteckiego. Rodzina zmarłego nie jest żadnym podmiotem politycznym, ani nie ma żadnych celów politycznych. Pełnomocnicy rodziny działają na jej zlecenie i w ramach stosunku zlecenia adwokackiego.

Ewentualne konsekwencje polityczne wynikające ze stwierdzonych zaniedbań lub przestępstw niedopełnienia obowiązków, które mogą dotknąć osoby z życia politycznego, w tym Ministra Sprawiedliwości, nie stanowią ani przedmiotu zabiegów, ani przedmiotu troski rodziny zmarłego, jak i jej pełnomocników. Jedynym naszym celem jest dążenie do ujawnienia prawdy o śmierci Dawida Kosteckiego.

adw. Roman Giertych
adw. Jacek Dubois

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL