Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kostecki Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Boks. Współosadzony z Dawidem Kosteckim dokonał samookaleczenia

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jeden z więźniów osadzonych w celi z Dawidem Kosteckim w minioną sobotę dokonał samookaleczenia. Służba Więzienna przekazała, że nie była to jednak próba samobójcza.

Informację przekazała we wtorek Polska Agencja Prasowa. Rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska powiedziała, że współosadzony z Dawidem Kosteckim Mariusz G. celowo skaleczył się w przedramię, a po zdarzeniu udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

- Później tłumaczył (Mariusz G. - dop MK) psychologowi swój czyn załamaniem nerwowym z powodu medialnych doniesień, które sugerują jego udział w śmierci Dawida Kosteckiego - powiedziała ppłk Krakowska w rozmowie z PAP.

Mariusz G. miał przebywać w jednej celi z Dawidem Kosteckim, kiedy bokser popełnił samobójstwo.

2 sierpnia Kostecki, według oficjalnych informacji przekazanych przez Służbę Więzienną, miał popełnić samobójstwo. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Czytaj także:
Poseł PO Grzegorz Furgo o śmierci Dawida Kosteckiego. "Mamy prawo przypuszczać, że było to morderstwo"
Dawid Kostecki miał pendrive i telefon. Roman Giertych składa wniosek o przesłuchanie Macieja M.

PRZEJDŹ NA WP.PL