Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Michał Stawowiak / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Boks. Współosadzony z Dawidem Kosteckim dokonał samookaleczenia

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jeden z więźniów osadzonych w celi z Dawidem Kosteckim w minioną sobotę dokonał samookaleczenia. Służba Więzienna przekazała, że nie była to jednak próba samobójcza.

Informację przekazała we wtorek Polska Agencja Prasowa. Rzecznik prasowa dyrektora generalnego Służby Więziennej, ppłk Elżbieta Krakowska powiedziała, że współosadzony z Dawidem Kosteckim Mariusz G. celowo skaleczył się w przedramię, a po zdarzeniu udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

- Później tłumaczył (Mariusz G. - dop MK) psychologowi swój czyn załamaniem nerwowym z powodu medialnych doniesień, które sugerują jego udział w śmierci Dawida Kosteckiego - powiedziała ppłk Krakowska w rozmowie z PAP.

Mariusz G. miał przebywać w jednej celi z Dawidem Kosteckim, kiedy bokser popełnił samobójstwo.

2 sierpnia Kostecki, według oficjalnych informacji przekazanych przez Służbę Więzienną, miał popełnić samobójstwo. - Powiesił się na pętli z prześcieradła, leżąc w łóżku pod kocem. Uniemożliwiło to natychmiastową reakcję współosadzonych - poinformowała ppłk Elżbieta Krakowska, rzecznik prasowa Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Czytaj także:
Poseł PO Grzegorz Furgo o śmierci Dawida Kosteckiego. "Mamy prawo przypuszczać, że było to morderstwo"
Dawid Kostecki miał pendrive i telefon. Roman Giertych składa wniosek o przesłuchanie Macieja M.

Komentarze (4):

 • Szef na worku Zgłoś
  I Mariusz G. dostanie dożywocie za uduszenie Cygana. Wypił jego herbatę czy coś. I łeb sprawie ukręcony,tzn winny znaleziony.
  • prawus Zgłoś
   Myślę że wielu ma się teraz na bacznosci , a sprawa zaczyna nabierać rozpedu .. Moim zdaniem ludzie którzy sporo w waznych sprawach wiedzą powinni złozyć w urzędzie oficjalnie
   Czytaj całość
   oswiadczenie że nie maja choroby psychicznej , że nie zamierzaja popełnic samobójstwa , nie bedą podpiłowywać sobie drązka kierownicy i przecinać czy nacinać przewodów hamulcowych . Myślę ze na wszelki wypadek ,, powieszenia sie na leżąco ,, taka informacja byłaby bardzo przydatna !!
   • yes Zgłoś
    kącik SF raczej niesportowy
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL