Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej SulęckiGetty Images / Stephen McCarthy / Sportsfile / Na zdjęciu: Maciej Sulęcki

Boks. Problemy zdrowotne Macieja Sulęckiego. Polaka czeka zabieg

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Maciej Sulęcki zmaga się z problemami zdrowotnymi. Uraz ręki wymagać będzie interwencji lekarskiej. Polskiego boksera czeka zabieg szlifowania kości.

Zdrowotne problemy utrudniają Maciejowi Sulęckiemu przygotowania do kolejnej walki. Polak obecnie skupia się na powrocie do zdrowia. W kwietniu zapowiadał, że uraz ręki nie będzie wymagał interwencji lekarzy, ale ostatecznie niezbędny będzie zabieg, który pomoże pięściarzowi w powrocie do najwyższej formy.

Kilka dni temu Sulęcki wrócił do treningów, ale odczuwany ból przeszkadza mu w ćwiczeniach. - Pojawiły się zrosty i zwapnienia. Myślałem, że obędzie się bez interwencji lekarskiej, ale trzeba to wyleczyć. Zabieg polegać będzie na podszlifowaniu kości. Na szczęście to nic poważnego i ręką będzie wyłączona z treningów około miesiąca - powiedział Sulęcki, którego cytuje TVP Sport.

Polak do ringu chce wrócić jeszcze w tym roku. Pojawiła się nawet opcja walki w Chicago, ale ostatecznie do pojedynku nie dojdzie. Dlatego bokser zdecydował się na zabieg, który ma jednak nie przeszkodzić "Striczowi" w kolejnych planach.

- Jak wspomniałem ręka będzie wyłączona na miesiąc, więc w połowie grudnia mógłbym zawalczyć. Do treningów chcę wrócić bardzo szybko - kilka dni po zabiegu zamierzam pojechać do Dzierżoniowa do trenera Piotra Wilczewskiego. Lewa ręką jest przecież zdrowa, więc nie będę się obijać - zakończył Sulęcki.

Zobacz także:
Artur Szpilka wróci na ring już w październiku. Fiodor Łapin: Za krótka przerwa po tak ciężkiej porażce
KnockOut Boxing Night 8. Artur Szpilka poznał rywala. Doświadczony Włoch rywalem Polaka

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #35 (highlights): brutalny i efektowny nokaut łokciem

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL