Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ewa BrodnickaNewspix / Grzegorz Przygodziński / Na zdjęciu: Ewa Brodnicka

Boks. Angielskie media napisały o incydencie przed walką Ewy Brodnickiej

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pocałowanie rywalki przez Ewę Brodnicką i spoliczkowanie Polki przez przeciwniczkę, które miało miejsce jeszcze przed galą Tymex Boxing Night 9, zostało zauważone przez angielskie media. Kontrowersyjne wydarzenie opisali dziennikarze "The Sun".

"Zaskakująca sytuacja miała miejsce podczas ceremonii ważenia. Uśmiechnięta Ewa Brodnicka zdecydowała się pocałować swoją rywalkę. Matthyse odpowiedziała uderzeniem przeciwniczki w policzek. Polka takiego rewanżu się nie spodziewała".

"Między obiema bokserkami doszło do krótkiej szarpaniny, ale w porę zostały rozdzielone" - czytamy w internetowym wydaniu "The Sun", na którym opublikowano również nagranie kontrowersyjnego zajścia na gali.

Zrzut ekranu z nagłówka artykułu w The Sun poświęconemu zamieszaniu na ceremonii ważenia przed walką Ewy BrodnickiejZrzut ekranu z nagłówka artykułu w The Sun poświęconemu zamieszaniu na ceremonii ważenia przed walką Ewy Brodnickiej
Sama walka obu zawodniczek nie była już tak interesująca jak wydarzenia na ceremonii ważenia. Starcie odbywało się głównie w klinczu, rundy były dość nudne i to nie podobało się kibicom, którzy na żywo obserwowali walkę. 

Czytaj także: śmierć Dawida Kosteckiego. Rzecznik Praw Obywatelskich dotarł do bardzo ważnej informacji

Ostatecznie na punkty triumfowała Ewa Brodnicka, chociaż zaraz po zakończeniu walki to Edith Soledad Matthysse podnosiła dłonie w geście triumfu. Arbitrzy przyznali jednak triumf Polce, która tym samym obroniła pas WBO wagi piórkowej (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Ewa Brodnicka pocałowała rywalkę na ważeniu, ta ją spoliczkowała! Gorąco przed galą Tymex Boxing Night 9

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Uśmiechnięta Ewa Brodnicka zdecydowała się pocałować swoją rywalkę. Matthyse odpowiedziała uderzeniem przeciwniczki w policzek. Polka takiego rewanżu się nie spodziewała"
  Czytaj całość
  - jak to zdecydowała się? Wahała się i jednak to zrobiła? Różnie bywa w życiu.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL