Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Boks. Kolejna gala Tymex Boxing Promotion. Ważny pojedynek Wrzesińskiego i Sashy Sidorenko

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Nie milkną echa po dziewiątej gali Tymex Boxing Promotion, a grupa Mariusza Grabowskiego już dwa tygodnie później organizuje jubileuszową - dziesiątą galę. Podczas Tymex Boxing Night 10 wystąpią m.in. Damian Wrzesiński czy Sasha Sidorenko.

Damian Wrzesiński stanie przed szansą zdobycia kolejnego, najważniejszego jak dotąd tytułu w boksie zawodowym. Na gali Tymex Boxing Night 10, która odbędzie się 19 października w Łomiankach, powalczy o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi lekkiej. W ringu zobaczymy również powracającą i niepokonaną Sashę Sidorenko, a profesjonalną karierę rozpocznie obiecująca Laura Grzyb.

- Takiej pięściarskiej jesieni już dawno nie mieliśmy. 4 października w Częstochowie wystąpiła Mistrzyni Świata WBO Ewa Brodnicka, mistrz nokautu Robert "Mr. KO" Parzęczewski czy Patryk Szymański. Natomiast już 19 października kolejne widowisko bokserskie w Łomiankach z udziałem marzącego o europejskim trofeum Damiana Wrzesińskiego, wracającej do boksu po przerwie macierzyńskiej Sashy Sidorenko i debiutującej 2-krotnej Mistrzyni Polski Laury Grzyb - mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion.

Zobacz także: Boks. Chazz Witherspoon nowym rywalem Ołeksandra Usyka

W ostatniej świetnej walce z Kamilem Młodzińskim, wygranej po 10 rundach niejednogłośnie na punkty, Damian Wrzesiński (17-1-2, 5 KO) obronił pas Mistrza Polski kategorii super lekkiej. Zdobywał już także trofea amatorskie i zawodowe w krajowej wadze lekkiej. A teraz czeka go pojedynek o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski z Argentyńczykiem Miguelem Caserio Antinem (18-3, 8 KO).

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Iwona Baumgart: Cały czas byłam w stresie

- Damian nie ukrywa, że jego celem jest zdobycie europejskiego tytułu, pasa Mistrza Europy lub Unii Europejskiej, a potem może coś więcej... W przeszłości toczył zacięte walki z medalistami Mistrzostw Świata czy Europy, jak z Włochem Domenico Valentino, Turkiem Fatihem Kelesem i Kazachem Gani Żajłajowem. W Łomiankach czeka go trudne wyzwanie, lecz jeśli zda egzamin, wkrótce może zrealizować swój plan o wywalczeniu ważnego trofeum w boksie europejskim. Walka wieczoru z takim przeciwnikiem to duża szansa dla naszego zawodnika - przyznał promotor Mariusz Grabowski.

- Jesteśmy bardzo ciekawi również występów pań - dobrze znanej kibicom Sashy Sidorenko (7-0, 1 KO), która przed 2 laty w tej samej hali w Łomiankach została Mistrzynią Europy EBU w wadze lekkiej, oraz debiutantki Laury Grzyb. W przeszłości obie stawały na podium amatorskich Mistrzostw Europy, Sasha w barwach Ukrainy w seniorkach, a Laura w kadetkach. Potencjał mają ogromny i liczę, że pójdą w ślady Ewy Brodnickiej, niepokonanej Mistrzyni Świata - dodał szef Tymex Boxing Promotion.

W Łomiankach na Tymex Boxing Night 10 kolejne walki rankingowe stoczą także Kamil Bodzioch, bracia Stanisław i Maksymilian Gibadło, czy Tomasz Nowicki, którego rywalem będzie Błażej Nowak. Kamil Bodzioch spotka się z Michałem Bołozem, uczestnikiem "Polskiego Turnieju Wagi Ciężkiej".

Zobacz także: MMA. Michelle Waterson o walce z Joanną Jędrzejczyk. "Skoro jest królową, to powinna zrobić wagę"

Czy Damian Wrzesiński pokona Miguela Caserio Antina?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL