Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz MasternakAgencja Gazeta / Lukasz Krajewski / Na zdjęciu: Mateusz Masternak

Boks. Mateusz Masternak zawiesza karierę! Polak powalczy o udział w igrzyskach w Tokio

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Sensacyjne wieści dochodzą z obozu Mateusza Masternaka. Bokser zdecydował się zawiesić zawodową karierę. Polak chce wziąć udział w igrzyskach olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

Jako pierwszy taką informację podał Mateusz Borek. Komentator stacji Polsat i bokserski promotor napisał na Twitterze: "Masternak zawiesza karierę. Chce ziścić marzenie i pojechać na IO do Tokio w 2020. Otworzyła się taka szansa po zmianach regulaminu".

Mateusz Masternak w studiu TVP Sport potwierdził te informacje. Zdradził, że robi przerwę w boksie zawodowym i podejmuje rękawicę w sprawie wyjazdu na IO do Tokio.


- To nie była łatwa decyzja. Stagnacja w mojej karierze spowodowała, że zmieniłem plany na życie. Za kilka lat chcę powiedzieć swoim dzieciom, że byłem w Tokio - powiedział.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Damian Janikowski o walce z Szymonem Kołeckim: Damy show na święta

- To bardzo odważna decyzja. Będę mu kibicował, ale wydaje mi się, że jego styl nie pasuje do stylu olimpijskiego - twierdzi Albert Sosnowski.

Zobacz także: Boks. Nieszczęście Mateusza Masternaka. Skradziono jego samochód

Jeśli Masternak chce pojechać na igrzyska, musi w listopadzie zdobyć tytuł mistrza Polski. - Moja kategoria jest dobrze obsadzona. To będą ciekawe pojedynki - zapowiada.

Masternak to jeden z najlepszych polskich pięściarzy, czołowy zawodnik kategorii cruiser na świecie. W ostatnim pojedynku został wypunktowany przez Yuniera Dorticosa.

Zobacz także: Boks. Jest koncepcja pokazowej walki Adamek - Saleta. Borek: Nie ma żadnego problemu

Czy Mateusz Masternak podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL