Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Izu Ugonoh Getty Images / Na zdjęciu: Izu Ugonoh

Izu Ugonoh kończy z boksem. "Nie słuchałem całej fali krytyki"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Izu Ugonoh (18-2, 15 KO) definitywnie zakończył karierę w boksie zawodowym. 32-latek w ostatniej walce, 6 lipca tego roku w Rzeszowie, niespodziewanie przegrał przez nokaut z Łukaszem Różańskim.

- Nie zamierzam boksować więcej. Do tej pory nie było nigdzie tak otwarcie powiedziane. Też to nie jest tak, że moją karierę zakończył mój promotor Dariusz Michalczewski. Nie on ją rozpoczął, nie on zakończy. Ja miałem swoje własne przemyślenia i dlatego stwierdziłem, że po prostu nie jest to rzecz, którą chcę dalej robić - powiedział Izu Ugonoh w programie w "W ringu" ETOTO TV. 

Ugonoh karierę zawodową w boksie rozpoczął w 2010 roku. To były mistrz Polski, Europy i świata amatorów w formule K-1. Na przestrzeni 9 lat pięściarz z Gdańska stoczył 20 pojedynków, z których 18 wygrał. 

Zobacz także: James Ali Bashir opuścił szpital

- Zastanawiałem się, czy chciałbym do ringu wrócić, czy się zrewanżować, ale okazało się, że nie. Tą walkę przegrałem po prostu z takich przyczyn, że czegoś tam zabrakło. Nie słuchałem całej fali krytyki, która została na mnie wylana - dodał. 

Ugonoh nie wyklucza jednak startów w formule MMA. Zainteresowana pozyskaniem boksera była swojego czasu federacja KSW.

Zobacz także: FEN 26. Przyznano bonusy

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

Czy chciałbyś zobaczyć Izu Ugonoha w KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL