Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ringowa trylogia Tomasza Nowickiego z Błażejem NowakiemMateriały prasowe / Ringowa trylogia Tomasza Nowickiego z Błażejem Nowakiem

Boks. Tymex Boxing Night 10. Ringowa trylogia Tomasza Nowickiego z Błażejem Nowakiem

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
- Mam za sobą najlepszy okres przygotowawczy i jestem przekonany, że w trzeciej bezpośredniej walce z Błażejem Nowakiem znów damy kibicom sporą dawkę emocji - mówi Tomasz Nowicki przed galą Tymex Boxing Night 10 w Łomiankach.

W kategorii średniej podczas gali Tymex Boxing Night 10 dojdzie do starcia dwóch niepokonanych bokserów z Wielkopolski - promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich Tomasz Nowicki (2-0) skrzyżuje rękawice z Błażejem Nowakiem (1-0), który zastąpił kontuzjowanego krakowianina Rafała Plądera (2-0).

- Rafałowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia, a tymczasem chciałbym już bić się z Błażejem Nowakiem. Znamy się świetnie, ponieważ dwukrotnie walczyliśmy w boksie olimpijskim i za każdym razem były to emocjonujące walki. W pierwszym wyrównanym pojedynku wygrałem 2:1, ale gdyby werdykt był w drugą stronę to nie mógłbym się pogniewać. W rewanżu byłem lepszy i zwyciężyłem jednogłośnie na punkty. W Łomiankach zmierzymy się po raz 3., już na zasadach boksu zawodowego i wierzę, że wygram jeszcze bardziej zdecydowanie. Mam za sobą najlepszy okres przygotowawczy pod każdym względem. Fani zobaczą dużo dobrego boksu - zapowiada Tomasz Nowicki przed galą Tymexu w Łomiankach.

Zobacz także: Boks. Errol Spence Jr wyszedł ze szpitala. Został oskarżony o jazdę po pijanemu

Profesjonalną karierę pięściarz pochodzący z Kowanowa (gm. Oborniki) rozpoczął od wygranej na punkty z Mikalajem Trukhanem, chociaż Białorusin był na deskach w 2. rundzie. W debiucie w barwach Tymex Boxing Promotion Tomasz Nowicki wygrał przed czasem z Grzegorzem Sikorskim. Czy nokautem zakończy się też bój z Błażejem Nowakiem? - Nie ukrywam, że taki jest mój cel, chociaż rywal jest odporny na ciosy i na pewno nie przyjedzie tylko po wypłatę. Nastawiam się na ciężką walkę, a o swych atutach nie będę opowiadał tylko pokażę je w sobotę wieczorem na ringu w Łomiankach - dodał.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): Mamed Chalidow opowiedział o zatrzymaniu, poruszające słowa gwiazdy KSW

Z różnych względów, m.in. zdrowotnych, przed poprzednimi walkami Tomasz Nowicki nie mógł w ogóle sparować. Teraz sporo czasu poświęcił na walki sparingowe, które toczył m.in. w Częstochowie, Dzierżoniowie, Gliwicach, Złotowie, Szamotułach i Poznaniu.

- Łącznie przesparowałem około 50 rund, a muszę przyznać, że bardzo trudnym przeciwnikiem był pozostający w wysokiej formie Piotr Wilczewski. Sparowałem także m.in. z kolegą z Tymexu Maksem Gibadło, który także boksuje 19 października na TBN 10. W trakcie przygotowań pojechałem do Łomży ze swym podopiecznym Igorem Zagrodnikiem z Oborniki Boxing Team na Mistrzostwa Polski Młodzików, podczas których zdobył srebrny medal, ale sam też nie próżnowałem i trenowałem na miejscu. Na co dzień moim szkoleniowcem i Damiana Wrzesińskiego jest Mariusz Koperski, świetny trener, który na każdych zajęciach wprowadza coś nowego - przyznał Tomasz Nowicki. Na jego walkę do Łomianek wybiera się około 70-osobowa grupa kibiców.

Bardzo ciekawie zapowiadają się także dwa pojedynki w wadze lekkiej z argentyńskim przeciwnikami - Damian Wrzesiński o pas Międzynarodowego Mistrza Polski będzie walczył z Miguelem Antinem, a wracająca po przerwie macierzyńskiej Sasha Sidorenko, była mistrzyni Europy, spotka się z Mayrą Alejandrą Gomez, byłą mistrzynią świata WBO w wersji tymczasowej.

Na tej gali wystąpią także urodzeni w Atenach bracia Stanisław i Maks Gibadło, Michał Żeromiński, Kamil Bodzioch i debiutująca w barwach Tymexu Laura Grzyb.

Zobacz także: Boks. Patrick Day nie żyje. Zmarł cztery dni po walce

Czy Tomasz Nowicki pokona Błażeja Nowaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL