Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur SzpilkaGetty Images / Bradley Collyer / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Boks. Knockout Boxing Night 8. Udany powrót Artura Szpilki. Polak wygrał w 1. rundzie

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Udanie po ciężkim nokaucie na ring powrócił Artur Szpilka. Polak w walce wieczoru na gali Knockout Boxing Night 8 pokonał w 1. rundzie Włocha Fabio Tuiacha.

Do pojedynku Artura Szpilki z Fabio Tuiachem doszło na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu. Starcie było walką wieczoru. Dla "Szpili" był to powrót na ring po ciężkim nokaucie z rąk Derecka Chisory. 

Od początku ogromną przewagę w ringu miał Artur Szpilka, który był przede wszystkim znacznie szybszy od swojego rywala. "Szpila" do tego pojedynku zrzucił ponad osiem kilogramów. Fabio Tuiach boksował bardzo asekuracyjnie i nie był w stanie w żadnym aspekcie zagrozić Polakowi. 

Zobacz także: Boks. Knockout Boxing Night 8. Pewne zwycięstwo Marka Matyi. Polak wygrał przed czasem

Szpilka raz po raz lokował celne ciosy na głowie Włocha. Jedno z uderzeń wyraźnie wstrząsnęło bezradnym przeciwnikiem i ten padł na deski. Mimo tego, że wstał na osiem, Tuiach nie wykazywał chęci do dalszej walki. Szpilka widząc naruszonego rywala, dokończył dzieła zniszczenia, wygrywając przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): najciekawsze akcje gali FEN 26

Po walce Artur Szpilka nie wykazywał radości z tego zwycięstwa. W wywiadzie po walce przyznał, że zmienia kategorię wagową i był to jego ostatni pojedynek w królewskiej kategorii wagowej. "Szpila" wraca do wagi junior ciężkiej, w której rozpoczynał karierę. Polak w 2009 roku trafił do zakładu karnego i po wyjściu z więzienia, toczył już walki w wadze ciężkiej.

Polak po walce powiedział również, że kolejną walkę stoczy w umownym limicie, lecz w wadze crusier chce od razu toczyć potyczki o mistrzowski pas. Bardzo zadowolony z decyzji pięściarza jest promotor zawodnika - Andrzej Wasilewski. Szef grupy Knockout Promotions przyznał, że parametry fizyczne, szybkość i dobra praca nóg predysponują pięściarza do występów w niższej kategorii wagowej.

W pozostałych walkach na gali Knockout Boxing Night 8 Fiodor Czerkaszyn wygrał przez TKO w 1. rundzie z Nicolasem Pitto, natomiast Marek Matyja pokonał przez TKO w 6. odsłonie Tony'ego Averlanta.

Zobacz także: Fame MMA 5. Marek "Lord Kruszwil" Kruszel - Mateusz "Mini Majk" Krzyżanowski. Karzeł przegrał przez nokaut!

Czy Artur Szpilka ma szansę na mistrzowski pas w kategorii junior ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (27):

Wszystkie komentarze (27)

Komentarze (27)

    Wszystkie komentarze (27)
    PRZEJDŹ NA WP.PL