Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof WłodarczykGetty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Krzysztof Włodarczyk

Boks. Krzysztof Włodarczyk - Taylor Mabika. Twitter o walce "Diablo". "Źle to wyglądało"

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w walce wieczoru na gali Knockout Boxing Night 9 pokonał jednogłośnie na punkty Taylora Mabikę. Powodów do hurraoptymizmu raczej jednak nie ma.

Kilka miesięcy na kolejną walkę czekał Krzysztof Włodarczyk. Wszystko przez problemy zdrowotne. Walka z Taylorem Mabiką odbyła się podczas gali Knockout Boxing Night 9 w Zakopanem.

O tym, kogo ręka zostanie wzniesiona do góry, musieli zadecydować sędziowie punktowi. Arbitrzy wytypowali: 98-92, 97-93 i 96-94 wszyscy dla Krzysztofa Włodarczyka.

Czytaj też:
-> Boks. Knockout Boxing Night 9. Zwycięstwo Krzysztofa Włodarczyka. "Diablo" blisko walki o pas
-> Boks. Robert "Mr. KO" Parzęczewski o swoim zdrowiu. "Mój organizm jest zajechany. Chcę wyzdrowieć i wrócić do żywych"

Eksperci po walce byli jednak zgodni: Krzysztof Włodarczyk jest bez formy, choć na takiego przeciwnika to wystarczyło. Z drugiej strony dobra wiadomość jest taka, że Polak jest blisko starcia o pas mistrza świata federacji WBC w kategorii junior ciężkiej. Przeciwnikiem "Diablo" ma być słynący z nokautującego ciosu Ilunga Makabu.

Przemysław Garczarczyk, dziennikarz specjalizujący się w sportach walki, stwierdził, że "na Makabu: 300 procent lepszy albo powtórka z Murata". Andrzej Wasilewski, promotor boksera, poprosił o więcej szacunku dla Włodarczyka.


 

Jednak podobnego zdania o niezbyt dobrej postawie Włodarczyka byli Piotr Jagiełło oraz Mateusz Borek.


ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce". Aleksandra Rola o niedoszłych walkach z Karoliną Owczarz. "Od początku nie chciała ze mną walczyć"

Czy Krzysztof Włodarczyk pokona Ilungę Makabu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL