Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gala bokserskaGetty Images / Gala bokserska

Boks. Mariusz Grabowski: Celem organizacja gali w Niemczech

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Grupa Tymex Boxing Promotion zamierza poszerzać horyzonty. Promotor Mariusz Grabowski chce w 2020 roku zorganizować pierwszą zawodową galę boksu jego grupy w Niemczech.

- Zgłaszają się do nas zagraniczni bokserzy, a Sahan Aybay jest pierwszym, z którym podpisaliśmy zawodowy kontrakt. W 2020 rok chcielibyśmy zorganizować historyczną galę w Niemczech - mówi Mariusz Grabowski, szef grupy Tymex Boxing Promotion. Kilkukrotny medalista Mistrzostw Niemiec w boksie olimpijskim, 24-letni Sahan Aybay ma rekord 9-0, 7 KO na zawodowych ringach. W barwach Tymexu zadebiutuje prawdopodobnie w marcu. Do tej pory toczył po 3 walki w 2016, 2017 i 2018 roku. W kończącym się 2019 nie miał ani jednej, ale obecnie przygotowuje się do polskiego debiutu w klubie Adrenalina Wrocław, gdzie ćwiczy m.in. srebrny medalista MP Seniorów wagi średniej Rafał Wołczecki.

Zobacz także: Boks. Amir Khan o Anthony Joshua - Andy Ruiz Jr 2. "Zatrzyma go między piątą a siódmą rundą"

- Mamy przykłady polskich bokserów, m.in. Sebastiana Ślusarczyka, pokazujące, że wcale nie jest kolorowo w profesjonalnym pięściarstwie brytyjskim czy niemieckim. Po kilku latach ciężkiej pracy Tymex Boxing Promotion uzyskał renomę solidnej grupy, stawiającej na młodzież i dającej jej szansę zaistnienia w boksie zawodowym. Z Sahanem podpisaliśmy 3-letni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata – powiedział promotor Mariusz Grabowski kierujący Tymexem z Marcelem Grabowskim i Mariuszem Konieczyńskim. Sahan Aybay ma żonę Polkę i coraz lepiej mówi po polsku. Niemiecki mańkut w czasach amatorskich wygrał m.in. z Brytyjczykiem Joshem Kelly, tegorocznym pogromcą Przemysława Runowskiego. Jako junior walczył w Polsce, w 2012 roku wygrał Memoriał Leszka Błażyńskiego (w młodzieżowcach zwyciężył w wadze 75kg Tomasz Gromadzki, dziś w Tymexie), a 2013 roku był najlepszy w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły. Sahan Aybay to także były uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów.

- Jubileuszową walkę zawodową stoczy na gali Tymexu, zresztą mówił, że uważa naszą grupę za najprężniej rozwijającą się w Polsce i o której słyszał pozytywne opinie w Niemczech. Damy mu szansę i zobaczymy jak np. spisze się w naszych walkach weryfikacyjnych z innym bokserami Tymexu. Akurat waga średnia czy super średnia jest u nas ciekawie obsadzona, więc kibice będą mogli przekonać się o klasie sportowej Sahana Aybaya. Kolejnym krokiem będzie organizacja gali w Niemczech -takie są cele i marzenia. Myślę, że realne, ale pod warunkiem, że pozyskamy do współpracy jeszcze 2-3 bokserów z tego kraju - przyznał Mariusz Grabowski.

W kategorii super średniej liderem w serwisie "Boxrec" na polskim ringu jest Robert "Mr. KO" Parzęczewski (24-1, 16 KO), a z Tymexu notowani są także Tomasz "Zadyma" Gromadzki (10-3-1, 3 KO), Stanisław Gibadło (3-0), czy w średniej Tomasz Nowicki (3-0, 2 KO) i Rafał Pląder (2-0).

- W ostatnim czasie odezwało się do nas kilku interesujących pięściarzy z różnych krajów i kategorii wagowych. Jeśli uda się nam porozumieć w sprawie długoterminowych umów, być może na polskim ringu pojawią się kolejni cudzoziemcy pod szyldem Tymexu. Nie ma nic lepszego niż weryfikacja wewnątrz teamu, a następnie posyłanie w bój najlepszych do silnych rywali - zaznaczył szef Tymex Boxing Promotion.

Zobacz także: Boks. Anthony Joshua nokautował sparingpartnerów przed rewanżem z Ruizem Jr

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #38 (całość): podsumowanie KSW 51, iskry przed walką na KSW 52

Czy pomysł wejścia na Niemiecki rynek jest trafiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL