Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anthony Joshua i Andy Ruiz jrGetty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu: Anthony Joshua i Andy Ruiz jr

Boks. Anthony Joshua - Andy Ruiz. Rekordowa sprzedaż PPV

Robert Czykiel
Robert Czykiel
W Wielkiej Brytanii padł nowy rekord sprzedaży dostępu do transmisji w systemie PPV. Ponad 1,6 mln ludzi zapłaciło za walkę Anthony Joshua - Andy Ruiz.

Cały świat z niecierpliwością wyczekiwał gali w Arabii Saudyjskiej, której wydarzeniem wieczoru był rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem. Pięściarze jednak w ringu nie stworzyli wielkiego widowiska, a pierwszy z nich wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Boks. Anthony Joshua - Andy Ruiz 2. Media: Szejkowie dostali, co chcieli >>

Promotor Eddie Hearn po gali podał nieoficjalne wyniki sprzedaży PPV w Wielkiej Brytanii. Skończyło się wielkim sukcesem, bo transmisję wykupiło ponad 1,6 mln Brytyjczyków. To nowy rekord w tym kraju.

Cena za PPV wynosiła 24,95 funtów, przez co szacuje się, że w samej Wielkiej Brytanii zarobiono około 40 mln funtów. Wiadomo też, że gala świetnie oglądała się w Stanach Zjednoczonych, gdzie prawa do transmisji miała platforma DAZN. Nie są jednak znane dokładne liczby.

Boks. Anthony Joshua chce pojedynku na stadionie Tottenhamu. Jest plan na kolejną walkę >>

Dotychczasowy rekord na wyspach wynosił 1,53 mln dostępów do PPV, a ten wynik osiągnięto przy okazji walki Joshua - Władimir Kliczko. Widać zatem, że mistrz wagi ciężkiej przyciąga mnóstwo kibiców.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (on tour): Kawulski w szoku po nokaucie na Dubois. "Myślałem, że pożegnał się nie tylko z przytomnością"

Czy wykupiłbyś transmisję PPV z walki Joshua - Ruiz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL