Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Mariusz Wach i Dillian WhyteGetty Images / Richard Heathcote / Na zdjęciu od lewej: Mariusz Wach i Dillian Whyte

Boks. Dillian Whyte odzyska tymczasowy tytuł mistrza świata. Potem walka o pas WBC

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Dillian Whyte przed walką z Mariuszem Wachem został oczyszczony z zarzutów o stosowanie dopingu. Według prezydenta federacji WBC, Brytyjczyk w najbliższych dniach może liczyć na przywrócenie mu statusu tymczasowego mistrza świata w wadze ciężkiej.

"WBC znosi tymczasowe zawieszenie i potwierdza uznanie pana Whyte'a jako tymczasowego mistrza świata wagi ciężkiej WBC" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie World Boxing Council. 

Zgodnie z orzeczeniem Rady Gubernatorów WBC z 57. dorocznej konwencji federacji tymczasowy mistrz Dillian Whyte stanie się obowiązkowym pretendentem do dywizji natychmiast po obowiązkowej obronie mistrza Deontaya Wildera z Tysonem Furym. Do takiej walki musi dojść przed upływem lutego 2021 roku. 

Zobacz także: KSW 52. Tomasz Narkun przyjął wyzwanie Scotta Askhama

Prezydent federacji WBC, Mauricio Sulaiman, poinformował, że Whyte zostanie odwieszony w prawach oficjalnego pretendenta. "The Body Snatcher" w ostatniej walce, 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej, pokonał na punkty Mariusza Wacha.

Zobacz także: Andy Ruiz Jr: W tej walce miałem nadwagę

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Anna i Robert Lewandowscy na imprezie świątecznej Bayernu. Żona polskiego piłkarze wyglądała zjawiskowo

Czy Dillian Whyte pokonałby Deontaya Wildera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL