Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon SpinksGetty Images / Na zdjęciu: Leon Spinks

Boks. Leon Spinks walczy o życie w szpitalu

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Były mistrz świata wagi ciężkiej Leon Spinks walczy o życie w szpitalu. Rodzina pogromcy Muhammada Alego poprosiła o modlitwę za jego zdrowie.

66-letni Leon Spinks trafił do szpitala w Las Vegas, gdzie walczy o życie. O złym stanie zdrowie byłego mistrza świata w boksie poinformowała jego była żona Brenda Glur-Spinks.

 - Chcielibyśmy prosić wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę za mojego wspaniałego męża Leona. Wierzę w jej siłę - przekazała była partnerka pięściarza, a jej słowa cytuje "The Sun".

Jasna deklaracja Artura Szpilki. Czytaj więcej--->>>

Nie są znane szczegóły stanu Spinksa. Wiadomo, że już w 2014 roku Amerykanin miał bardzo poważne problemy ze zdrowiem, jednak udało mu się z nich wyjść.

ZOBACZ WIDEO Klatka po klatce (on tour): Mamed Chalidow wskazał powód porażki na KSW 52

Spinks to były mistrz świata w wadze ciężkiej. Wywalczył tytuł w lutym 1978 roku, gdy niespodziewanie pokonał na punkty słynnego Muhammada Alego, zabierając mu mistrzowskie pasy federacji WBC i WBA.

Rewanż zakończył się jego porażką. Spinks kontynuował karierę aż do 1996 roku z bilansem 26 zwycięstw, 17 porażek i trzech remisów.

Joshua gotowy do walki z Wilderem. "Jestem gotowy". Czytaj więcej--->>>

Dodajmy, że w 1976 roku wywalczył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Montrealu. W drodze po złoto, w półfinale, pokonał polskiego pięściarza Janusza Gortata.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL