Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KownackiGetty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Adam Kownacki

Boks. Adam Kownacki: Nigdy nie zawalczyłbym z Adamkiem

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Adam Kownacki przyznał, że nigdy nie dopuściłby do walki z Tomaszem Adamkiem. - Jest dla mnie jak wujek - ocenił. Pięściarz wypowiedział się także na temat powrotu Artura Szpilki do kategorii junior ciężkiej.

Wszystko wskazuje na to, że Adam Kownacki kolejną walkę stoczy 7 marca na gali w Nowym Jorku. Promotor bokserski i komentator Polsatu Mateusz Borek zdradził na Twitterze, że rywalem Polaka będzie najprawdopodobniej Dominic Breazeale (więcej TUTAJ).

Tymczasem na Instagramie 30-latek postanowił zorganizować zabawę z kibicami, którzy mogli zadawać mu pytania. Dwa z nich przykuły naszą uwagę.

Jeden z fanów zapytał Kownackiego, czy kiedykolwiek wszedłby do ringu z Tomaszem Adamkiem. Odpowiedź trzeciego zawodnika rankingu WBO była zdecydowana.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce": najlepsze akcje KSW 52, zobacz je w zwolnionym tempie

"Tomek jest dla mnie jak wujek. Walka z nim? NIGDY" - odpisał. Obaj od lat mieszkają w Stanach Zjednoczonych i nie jest tajemnicą ich bliska znajomość.

Jeden z internautów postanowił dowiedzieć się, co Kownacki sądzi o powrocie Artura Szpilki do wagi junior ciężkiej.

"Myślę, że niepotrzebnie przeszedł do wagi ciężkiej" - ocenił "Babyface". Dodajmy, że popularny "Szpila" pierwsze zawodowe walki toczył właśnie w wadze cruiser, dopiero po wyjściu z więzienia w 2011 roku przeszedł do wagi ciężkiej.

Brytyjczyk chce walki z Adamem Kownackim. Czytaj więcej--->>>

Kownacki do tej pory stoczył na zawodowym ringu 20 pojedynków i wszystkie wygrał. W 2019 roku pokonał przez techniczny nokaut Geralda Washingtona, a następnie na punkty Chrisa Arreolę.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL