Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Kownacki (z lewej) i Artur SzpilkaGetty Images / Rich Schultz / Na zdjęciu: Adam Kownacki (z lewej) i Artur Szpilka

Boks. Trener Tysona Fury'ego komplementuje Adama Kownackiego. "Ma ogromne serce"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Adam Kownacki zapracował sobie na uznanie Javana SugarHilla Stewarda, który przygotowuje Tysona Fury'ego do walki z Deontayem Wilderem. Amerykanin wskazał największe atuty naszego rodaka.

Javan SugarHill Steward w grudniu ubiegłego roku został nowym trenerem Tysona Fury'ego. Obecnie przygotowuje on brytyjskiego pięściarza do hitowej walki z Deontayem Wilderem, która odbędzie się 22 lutego w Las Vegas. Już raz spotkali się w ringu, ale wtedy skończyło się remisem.

Boks. Adam Kownacki: Nigdy nie zawalczyłbym z Adamkiem >>

Możliwe, że w przyszłości z jednym z nich zmierzy się Adam Kownacki. Dlatego amerykański trener przygląda się rozwojowi Polaka. Szkoleniowiec Fury'ego ceni naszego rodaka.

- Uważam go za dobrego boksera. Jest porządnie skoordynowany, cechuje go też głód oraz determinacja, których nie da się wyćwiczyć. Z tym po prostu trzeba się urodzić. To jest atut Adama w tej erze wagi ciężkiej. Inni faceci mogą być najwięksi wzrostem, ale Kownacki ma ogromne serce - mówi Steward w "Przeglądzie Sportowym".

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Trudne życie taekwondzisty. Aleksandra Kowalczuk: To było straszne

"Babyface" w wywiadach wielokrotnie mówił, że chciałby spotkać się w ringu z Wilderem i jest przekonany, że by z nim wygrał. Amerykanin jednak sieje postrach w wadze ciężkiej i do tej pory nikt go nie pokonał. Czy Kownacki byłby w stanie to zrobić?

- Walka z Wilderem to bardzo trudne zadanie - nie tylko dla Adama, ale dla wszystkich. Jest mistrzem świata już prawie pięć lat. I ma tę ciężką prawą rękę, na którą złapał się każdy jego rywal - komentuje trener Fury'ego.

Boks. Adam Kownacki: Czuję, że jestem w stanie pokonać każdego w wadze ciężkiej >>

Kownacki na razie musi cierpliwie czekać na walkę o mistrzostwo świata. Do ringu wróci 7 marca w Brooklynie. Prawdopodobnie jego rywalem będzie Dominic Breazeale.

Czy Kownacki będzie mistrzem świata w wadze ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL