Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid KosteckiWP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Dawid Kostecki

Śmierć Dawida Kosteckiego. Prokuratura postanowiła przedłużyć śledztwo

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Śledztwo będzie trwało przynajmniej do 2 marca 2020. Ze słów rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga wynika również jasno, że prawnicy rodziny zmarłego pięściarza się mylą i niesłusznie kierują zarzuty pod adresem organów ścigania.

Pełnomocnik rodziny zmarłego (TUTAJ więcej szczegółów>>) Dawida Kosteckiego - Roman Giertych - powiedział nam w ostatnich dniach 2019 roku, że prowadząca śledztwo Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga odrzuciła wszystkie jego wnioski w sprawie śledztwa mającego wyjaśnić przyczynę śmierci byłego pięściarza.

Zupełnie inną wersję przedstawił nam rzecznik prasowy tejże Prokuratury - Marcin Saduś. - Część wniosków dowodowych pełnomocników rodziny Dawida Kosteckiego, m.in. dotyczących przesłuchania określonych świadków, została uwzględniona, a pełnomocnicy uczestniczyli w czynnościach przeprowadzanych przez prokuratorów - napisał w piśmie skierowanym do naszej redakcji.

Giertych zwrócił również uwagę, że w sprawie niewiele się dzieje i spodziewa się decyzji o jej umorzeniu. Z jego wypowiedzi wynikało, że prokuraturze zależy na wyciszeniu sprawy i dopiero wtedy taka decyzja zapadnie. Nie był w stanie określić, czy to będzie za tydzień, miesiąc czy rok.

ZOBACZ WIDEO "Kierunek Dakar". Rajd Dakar a życie rodzinne. Wszystko da się poukładać

Saduś poinformował nas, że na razie śledztwo jest przedłużone do 2 marca 2020 roku. Po tym terminie będzie możliwość: albo zakończenia śledztwa (umorzenie lub skierowanie aktu oskarżenia do sądu), albo kolejnego przedłużenia terminu, aby przeprowadzić wszystkie potrzebne czynności.

Okazuje się, że pełnomocnicy rodziny Kosteckiego (oprócz Giertycha pracuje również Jacek Dubois) mają również dostęp do akt. Choć początkowo tak nie było. Tak wynika ze słów Sadusia. - Pełnomocnicy złożyli zażalenie na zarządzenie prokuratora o odmowie udostępnienia akt. Zażalenie to zostało uwzględnione przez prokuratora w dniu 23 października 2019 roku - taką informację przekazał WP SportoweFakty.pl.

Przypomnijmy, że wokół śmierci Kosteckiego narosło sporo niejasności. Głos zabrał nawet Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar - który opublikował raport stawiający służbę więzienną w niezbyt dobrym świetle (TUTAJ więcej szczegółów >>).Komentarze (2):

 • bicek200 Zgłoś
  w tej sprawie cos jest na rzeczy...
  • Stanislaw Strychalski Zgłoś
   Nie wiem dlaczego ale prokuratura i policja jakoś nie chcą ścigać sutenerow (mam na to dokumenty) chociaż to w świetle prawa przestępcy, a statutowym obowiązkiem tych instytucji jest
   Czytaj całość
   ściganie przestępców a nie wymyślaniem idiotycznych (powiesić się na siedząco w łóżku pod kocem) sposobów popełniania samobójstw.Czyżby współpraca z sutenerami była przyjemniejsza niż ich ściganie?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL