Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KownackiGetty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Adam Kownacki

Boks. "To agresywny bokser, który się nie poddaje". Trener Heleniusa o walce z Kownackim

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
7 marca w Barclays Center Robert Helenius sprawdzi formę Adama Kownackiego. Sztab Fina podkreśla, że Polak będzie niewygodnym rywalem, ale przygotują pod niego odpowiednią taktykę.

Dla Heleniusa starcie z Kownackim to szansa na przedostanie się do ścisłej czołówki kategorii ciężkiej. "Nordycki Koszmar" w swojej karierze był już mistrzem Europy i walczył o pasy interkontynentalne federacji WBO, WBA i IBF. 

- Nie byłem tak podekscytowany, odkąd walczyłem z Teperem w Niemczech. Gdybym przegrał, to nie jestem pewien, czy będę miał chęć do kontynuowania kariery - powiedział Robert Helenius w rozmowie z "BoxingScene". 

Głos w sprawie pojedynku z Polakiem zabrał też trener Fina, Johan Lindström, który będzie chciał zneutralizować najmocniejsze strony Kownackiego. - Kownacki to agresywny bokser, który się nie poddaje. Ciągle uderza. Sprawność fizyczna i duża wytrzymałość są kluczem do wygrania tego pojedynku. Przez rok trenowaliśmy dodatkowe ćwiczenia cardio, zmieniliśmy dietę i rutyny treningowe i jesteśmy dobrze przygotowani do stawienia czoła Kownackiemu. Opracujemy strategię i wiemy, jak z nim walczyć - wyznał Lindström.

Starcie Heleniusa z Kownackim będzie eliminatorem do pasa mistrzowskiego federacji WBA.

Czytaj także:
UFC 246. Wyniki gali. Udany powrót McGregora

FEN 28: Szymon Bajor i Rafał Kijańczuk zawalczą w Lublinie

ZOBACZ WIDEO: FEN 27. Spora niespodzianka w walce Lubońska - Dourthe! "Od miesiąca nie mogę się wyleczyć"

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL