Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam KownackiGetty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Adam Kownacki

Adam Kownacki kupił dom z 9 pokojami. Brakuje jednak najważniejszego

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Kownacki przed walką z Robertem Heleniusem postanowił kupić dom. I choć posiadłość ma aż dziewięć pokojów, brakuje w nim istotnego elementu.

Polski pięściarz przygotowuje się do pojedynku z Robertem Heleniusem, do którego dojdzie 7 marca w Barclays Center. Przestrzega diety, odstawił słodycze, je głównie produkty bogate w białko i warzywa. Wszystko po to, by do walki z 36-letnim Finem przystąpić w jak najlepszej dyspozycji.

- Wstępnie chciałem przeprowadzić obóz w górach Catskills. W pobliżu kurortu narciarskiego Hunter kupiłem nawet dom, ale nie ma tam jeszcze sali treningowej, więc zrezygnowałem z tego pomysłu - mówi Adam Kownacki dla sport.tvp.pl.

Wygląda na to, że brak sali treningowej to jeden z niewielu (a może jedyny?) minus nowej nieruchomości polskiego pięściarza. - Jestem bardzo zadowolony z inwestycji. Dom ma dziewięć pokoi, a w okolicy mieszka sporo Polaków, którzy prowadzą ośrodki wypoczynkowe - cieszy się Kownacki.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Wasilewski o kulisach wyjazdu z Kinszasy. "Musieliśmy uciekać jak jacyś mordercy"

- Tam do walk przygotowywał się Mike Tyson. Doskonale to rozumiem, bo będę mógł się odciąć od wszystkiego i w pełni skoncentrować. Tam jednak będę przygotowywał się dopiero do następnej walki. Na razie zostałem w domu i w okolicy trenuję. Tutaj wszędzie mam blisko - dodaje.

Kownacki wyjaśnia, że przed walką z Heleniusem trenuje dwa razy dziennie, a za sobą ma już pierwsze 10-rundowe sparingi. Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, co dobrze wróży przed najbliższym pojedynkiem Polaka.

Walka z Heleniusem będzie eliminatorem do pasa mistrzowskiego federacji WBA.

Zobacz też:
Boks. Robert Helenius ostrzega Adama Kownackiego. Przedstawił plan na walkę
Boks. Obóz Mariusza Wacha prowadzi rozmowy. "Wiking" może wystąpić na gali Kownackiego

Czy Kownacki wygra z Heleniusem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL