Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ołeksandr Strecki Materiały prasowe / Ołeksandr Strecki

Boks. Mariusz Grabowski: Ołeksandr Strecki pierwszym Mistrzem Świata w Tymexie

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
- Mamy w grupie Mistrzynię Świata WBO Ewę Brodnicką, zaś Ołeksandr Strecki jest naszym pierwszym bokserem z tytułem Mistrza Świata - mówi Mariusz Grabowski, szef Tymex Boxing Promotion.

Przy okazji konferencji prasowej promującej galę Tymex Boxing Night 11 w Dzierżoniowie, przedstawiciele Tymexu – Mariusz Grabowski i Mariusz Konieczyński poinformowali o podpisaniu kontraktu z uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Ołeksandrem Streckim (10-1-2, 5 KO).

- Ołeksandr Strecki to Mistrz Świata Kadetów z 2002 roku. W wieku 20 lat był już brązowym medalistą amatorskich Mistrzostw Europy Seniorów, a w kadrze Ukrainy trenował razem z Ołeksandrem Usykiem czy Wasylem Łomaczenko. W 2008 roku nasz nowy bokser rywalizował na Igrzyskach w Pekinie, gdzie wygrał w pierwszej walce z Gilbertem Castillo, który jesienią boksował o Mistrzostwo Świata WBA w wadze półciężkiej - powiedział Mariusz Grabowski.

Do spotkania szefa Tymexu z ukraińskim pięściarzem mającym polskie korzenie doszło podczas niedawnej gali w Rokietnicy koło Poznania. Ołeksandr Strecki pokonał tam przed czasem Nusmira Mesanovicia z Bośni i Hercegowiny.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Wasilewski o kulisach wyjazdu z Kinszasy. "Musieliśmy uciekać jak jacyś mordercy"

- Na tej gali nasz zawodnik Tomek Nowicki w 4. walce zawodowej pokonał aktualnego Wicemistrza Polski w boksie olimpijskim, debiutującego na zawodowych ringach Andreiia Sviatyia. Rozmawiałem oczywiście też z Włodzimierzem Rzadkiewiczem, który dotąd prowadził karierę Ołeksandra Streckiego. W barwach Tymex Boxing Promotion ten pięściarz ma większe możliwości rozwoju i osiągnięcia sportowego sukcesu. Mamy ciekawy plan na karierę Streckiego - dodał promotor Mariusz Grabowski.

Szef Tymexu zastrzegł, że nie od razu należy spodziewać się rewanżu z Robertem Talarkiem (24-13-3, 16 KO).

- Szykuje się nam "Ukraińska Noc" pod koniec kwietnia, bowiem pod koniec kwietnia planujemy walkę Sashy Sidorenko o Mistrzostwo Europy i debiut w naszym teamie Ołeksandra Streckiego. Jest już pomysł na nazwisko pierwszego rywala i na pewno będzie to interesująca walka - zaznaczył promotor.

Do ostatniego pojedynku Ołeksandr Strecki szykował się w Izraelu. Teraz będzie trenował z Krzysztofem Wrońskim z Adrenaliny Wrocław, z którym już współpracował. Pod okiem tego szkoleniowca trenuje także Niemiec Sahan Aybay (9-0, 7 KO), który w barwach Tymexu zadebiutuje już 7 marca w Dzierżoniowie.

Podczas europejskich kwalifikacji do IO w Pekinie, w walce półfinałowej we włoskiej Pescary, Strecki pokonał Billy Joe Saundersa. Dziś Brytyjczyk ma rekord (29-0, 14 KO) i jest aktualnym Mistrzem Świata WBO w wadze super średniej.

Nowy pięściarz Tymexu ma 33 lata i z pewnością stać go na kilka sezonów boksowania na dobrym poziomie. - To wciąż groźny zawodnik, ma szybkie ręce i nogi - mówił przed walką z nim Robert Talarek. Wkrótce przekonamy się, kto będzie kwietniowym przeciwnikiem Ukraińca.

Zobacz także: Adam Kownacki kupił dom z 9 pokojami. Brakuje jednak najważniejszego

Zobacz także: Boks. Eddie Hearn wskazał faworyta walki Wildera z Furym

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL