Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nikodem Jeżewski (z lewej) oraz Terell Winters (z prawej)Materiały prasowe / MB Promotions / Na zdjęciu: Nikodem Jeżewski (z lewej) oraz Terell Winters (z prawej)

Boks. Nikodem Jeżewski zawalczy o pas Unii Europejskiej we Francji

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Nikodem Jeżewski (18-0-1, 9 KO) zmierzy się z Dylanem Bregeonem (11-0-1, 3 KO) 25 kwietnia we Francji. Stawką pojedynku będzie pas mistrza Unii Europejskiej wagi junior ciężkiej.

Jeżewski jest do tej pory niepokonany na zawodowym ringu. Pięściarz z Kościerzyny zwyciężył 18 pojedynków, 1 zremisował, a starcie z Michałem Cieślakiem uznano za nieodbyte. 

Walka na terenie przeciwnika to skutek przegranego przetargu przez polską stronę. Reprezentanci Francuza zapłacili jedynie sumę 12 tysięcy euro, aby mieć prawa do organizacji starcia o pas mistrza Unii Europejskiej. Poprzednio tytuł ten był w rękach Terwela Pulewa. 

Nikodem Jeżewski w 2019 roku zwyciężył dwa pojedynki. W kwietniu, w Katowicach, Polak pokonał na punkty Shawndella Wintersa, a w grudniu okazał się lepszy od Tomasa Lodiego. 

Czytaj także:
MMA. UFC. Jan Błachowicz królem rewanżów
Mateusz Legierski mistrzem organizacji Oktagon MMA

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #42: patowa sytuacja ws. starcia Gamrot - Parnasse. "Na pewno teraz nie dojdzie do tej walki"

Czy Nikodem Jeżewski zdobędzie pas mistrza Unii Europejskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL