Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sędzia Kenny Bayless (w środku) w trakcie walki Deontay Wilder - Tyson FuryGetty Images / Al Bello / Sędzia Kenny Bayless (w środku) w trakcie walki Deontay Wilder - Tyson Fury

Boks. Deontay Wilder - Tyson Fury 2. Walka mogła zakończyć się szybciej. Sędzia chciał ją przerwać

Dawid Borek
Dawid Borek
Walka Deontaya Wildera z Tysonem Furym została zakończona po tym, jak z narożnika tego pierwszego poszybował ręcznik. Okazuje się, że pojedynek mógł zostać przerwany jeszcze szybciej.

Walka Deontaya Wildera z Tysonem Furym zakończyła się w siódmej rundzie. Było to pokłosie sygnalizacji narożnika Amerykanina - jego drugi trener (Mark Breland) rzucił ręcznikiem w momencie, gdy Wilder ewidentnie przegrywał. W ten sposób chciał oszczędzić swojemu podopiecznemu poważniejszych obrażeń.

Tuż po walce Deontay Wilder wściekł się na swój narożnik. Wykrzykiwał w kierunku członków sztabu, pytając, dlaczego ręcznik znalazł się w ringu. Twierdził, że był w stanie kontynuować rywalizację z Furym.

Teraz okazuje się, że niewiele brakowało, a narożnik Wildera w ogóle nie musiałby używać ręcznika do przerwania pojedynku z Fury'm. Sędzia ringowy Kenny Bayless ujawnił bowiem, że chciał powiedzieć "stop" jeszcze przed tym incydentem.

ZOBACZ WIDEO: Menadżer Kamila Grosickiego zdradza kulisy transferu. Potwierdził, że były dwie inne ciekawe oferty

- Moim zdaniem obóz Wildera słusznie przerwał walkę. Podczas minutowej przerwy między rundami podszedłem do Deontaya, spojrzałem mu w twarz i powiedziałem: hej, musisz coś w końcu pokazać - wyjawił Kenny Bayless dla "SiriusXM Fight Nation".

- W takich sytuacjach zawodnicy wiedzą, że jeśli wrócą do ringu i nic nie pokażą, będę musiał wykonać swoją pracę i po prostu przerwać walkę - wytłumaczył sędzia ringowy.

Zdradził też, co usłyszał od Wildera tuż po tym, jak w ringu wylądował ręcznik. - Deontay jest prawdziwym wojownikiem. Gdy kątem oka ujrzałem, że leci ręcznik i zatrzymałem walkę, pierwsze słowa Wildera brzmiały: dlaczego to zatrzymałeś? - opisał Bayless.

- Potem dałem mu znać, że to jego narożnik przerwał pojedynek, ale ja sam chciałem tego wcześniej dokonać - zdradził sędzia ringowy.

Przed końcem lipca 2020 roku może dojść do trzeciej walki Deontaya Wildera z Tysonem Furym. Amerykanin zapowiedział, że skorzysta z przysługującej mu klauzuli dotyczącej trylogii z Brytyjczykiem (więcej TUTAJ). Pytanie, co zrobi Tyson Fury. Jego otoczenia znalazło bowiem sposób, by uniknąć trzeciej potyczki z Wilderem (więcej TUTAJ).

Czy chciał(a)byś, by doszło do trzeciej walki Wilder - Fury?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL