Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur SzpilkaGetty Images / Bradley Collyer / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Boks. Artur Szpilka podjął wielkie wyzwanie: Czasami budzę się o 4:00 rano, bo jestem głodny

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
7 marca w Łomży Artur Szpilka powalczy z Siergiem Radczenką. Forma fizyczna Polaka przed tą walką może imponować. Pięściarz znacznie stracił na wadze. Jego sylwetka jest rewelacyjna, ale kosztowała go sporo wyrzeczeń.

- Tak to jest jak się jadło i nie myślało, że to eliminuje twoje zalety, atuty. Człowiek uczy się na błędach - podkreśla 30-letni pięściarz w rozmowie z Piotrem Jagiełło dla TVP Sport.

Po ogłoszeniu powrotu z wagi ciężkiej do junior ciężkiej, Artur Szpilka zabrał się do ciężkiej pracy. Efekty przyszły bardzo szybko. W mediach społecznościowych pięściarz często chwalił się swoją coraz lepszą sylwetką i niższą wagą.

Wymagany poziom do kategorii junior ciężkiej osiągnął szybko i w sobotę 7 marca w walce wieczoru na gali KnockOut Boxing Night #10 zmierzy się z Sergiejem Radczenko.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #43. Zobacz trailer gali KSW 53: Fight Code

- Po dziesięciu latach nieobecności w kategorii cruiser wracam. Robię wszystko co mogę, żeby pokazać się jak najlepiej i wygrać walkę - zapowiada. 

Na razie Szpilka stara się skupić na boksie, chociaż nie ukrywa, że ma alternatywę w postaci MMA.

- Cały czas mam kontakt z Martinem Lewandowskim (współzałożyciel KSW - przyp. red.), którego pozdrawiam. Jest to dla mnie alternatywa. Mam ambicje sportowe, dlatego zdecydowałem się na tak trudne decyzje w życiu. Dziesięć lat jadłem, jak chciałem. Nagle coś się zmieniło. Czasami budzę się o 4:00 rano, bo jestem głodny. Coś za coś - stwierdził Szpilka. 

Czytaj także:
Artur Szpilka wierny swojej partnerce. Są razem już dziewięć lat
Artur Szpilka świętował Walentynki. Bokser pokazał swoich najbliższych

Zobacz imponującą sylwetkę Artura Szpilki na miesiąc przed walką w Łomży:

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL