Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artur SzpilkaNewspix / Kamil Krzaczyński / Na zdjęciu: Artur Szpilka

Boks. Artur Szpilka - Sergiej Radczenko. Polak chce unieważnienia walki!

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Chciałbym, żeby doszło do natychmiastowego rewanżu i unieważnienia werdyktu starcia z Łomży. Spotkajmy się jeszcze raz - mówi Artur Szpilka, który w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach pokonał Ukraińca Sergieja Radczenko.

Gala Boxing Knockout Night w Łomży zakończyła się skandalem. Choć Artur Szpilka dwukrotnie leżał na deskach, to sędziowie punktowi zdecydowali, że walka zakończyła się triumfem polskiego boksera.

Niepocieszony z takiego werdyktu był Sergiej Radczenko. Ukrainiec pokazał się z lepszej strony, ale przegrał w kuriozalnych okolicznościach.

Polak tuż po zakończeniu walki mówił, że nie ma problemu z takim werdyktem, ale po chłodnej analizie zmienił podejście. Szpilka chce unieważnienia walki z Łomży i jak najszybszego rewanżu.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka skomentował werdykt i walkę z Siergiejem Radczenką

- Chciałbym, żeby doszło do natychmiastowego rewanżu oraz unieważnienia werdyktu starcia z Łomży - powiedział Szpilka, którego wypowiedź cytuje "Przegląd Sportowy".

- Wiem, ile jest dyskusji i choć sam nie jestem niczemu winny, to myślę, że naprawdę najlepiej byłoby się spotkać drugi raz. Mnie zwycięstwo w takich okolicznościach, jak w Łomży, nie jest potrzebne - dodał.

Kontrowersyjny werdykt wywołał lawinę komentarzy w sieci. Wszyscy byli zażenowani postawą austriackich sędziów, którzy orzekli zwycięstwo Szpilki.

Andrzej Wasilewski, promotor Szpilki, przeanalizował pojedynek i jego zdaniem nie miał prawa zwyciężyć. Polak także na chłodno wypowiedział się na temat tego starcia.

Czytaj także:
UFC 248. Joanna Jędrzejczyk o walce z Weili Zhang: Opuchlizna mi przeszkadzała
UFC 248. Twitter pod wrażeniem pojedynku Jędrzejczyk - Zhang. "Jedna z najlepszych walk w historii"

Czy walka w Łomży powinna zostać unieważniona?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (43):

Wszystkie komentarze (43)

Komentarze (43)

×
    Wszystkie komentarze (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL