Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomasz AdamekWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Tomasz Adamek

Boks. Koronawirus jest upomnieniem od Boga. Tak twierdzi Tomasz Adamek

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Szalejąca pandemia koronawirusa daje się we znaki praktycznie każdemu. Mnóstwo ograniczeń sprawia, że nie ma mowy o normalnym życiu. Tomasz Adamek uważa, że zaraza jest sygnałem od Boga.

- Myślę, że jest to upomnienie, byśmy zaczęli żyć według przykazań Bożych. Piąte przykazanie mówi: nie zabijaj, a ludzie łamią je każdego dnia, dokonując aborcji. To gigantyczna, krwawa ofiara składana szatanowi. Świat idzie w złą stronę, a Bóg nam kiwa palcem - mówi polski pięściarz podczas rozmowy z "Super Expressem".

Tomasz Adamek jest postrzegany jako osoba bardzo religijna. Wielokrotnie opowiadał, że Bóg towarzyszy mu na co dzień i czuje jego wsparcie. Czy jest też tak, że reprezentant naszego kraju dostaje od niego jakieś znaki i wskazówki, w jakim kierunku powinien zmierzać?

- Będzie o tym w książce, którą napiszę po moim pożegnaniu z kibicami. Tam będzie prawdziwa historia Adamka, którą zostawię dla potomnych. Są też plany, by powstał film - podkreśla Adamek.

Zarówno taka książka, jak i film mogą być czymś wspaniałym dla wszystkich sympatyków boksu. Tomasz Adamek to ikona tej dyscypliny. Ma na swoim koncie ogrom prestiżowych osiągnięć. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył nagrodę imienia Muhammada Alego za wybitne wyniki sportowe oraz postawę poza ringiem.

Kariera Adamka jest już na finiszu. 11 lipca w Bielsku-Białej ma dojść do jego bokserskiego pożegnania. Nasz pięściarz wierzy, że w organizacji tego wydarzenia nie przeszkodzi pandemia koronawirusa.

Czytaj także:
- Tomasz Adamek odpowiada Marcinowi Najmanowi. "To klaun. Za żadne pieniądze nie skuszę się na walkę z nim"

- Boks. "To niewiarygodne". Eddie Hearn o galach UFC w czasie pandemii koronawirusa 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

×
    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL