Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Evander Holyfield Getty Images / David A. Smith / Na zdjęciu: Evander Holyfield

Boks. Evander Holyfield chce walczyć z rywalami w swoim wieku

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Były mistrz świata w wadze ciężkiej, Evander Holyfield, chce wrócić na zawodowy ring, by stoczyć kilka pokazowych pojedynków. 58-latek nie zamierza jednak rywalizować z żadnym z bokserów spoza jego grupy wiekowej.

Holyfield jest m.in. otwarty na trzeci pojedynek z Mike'em Tysonem. Ten jednak nie może zdecydować się, czy walczyć z weteranami takimi jak on, czy też skusić się na starcie z kimś z obecnej czołówki.

Sprecyzowany cel swojego powrotu ma Evander Holyfield, który pozostaje nieaktywnym pięściarzem od 2011 roku. - Lepiej walczyć z ludźmi, którzy są w podobnym wieku - powiedział 58-latek w rozmowie z "The Times". - Nie chcę wyjść na ring i walczyć z kimś, kto próbuje wyrobić sobie markę. Ludzie chcą zobaczyć mnie i Riddicka Bowe'a, oczywiście Mike'a Tysona i może Lennoxa, to byłoby dobre. 

Amerykanin, gdyby mógł wybierać, najchętniej po raz kolejny skrzyżowałby rękawice z Lennoxem Lewisem. Dwa poprzednie pojedynki, do których doszło w 1999 roku, zakończyły się remisem i porażką Holyfielda.

Zobacz też:
MMA. "Musicie być przygotowani na mega grzmoty". Krystian Pudzianowski przed debiutem w FEN
MMA. Krystian Pudzianowski wraca do klatki. Podpisał długoterminowy kontrakt z FEN-em

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online). Akop Szostak negocjuje z federacjami. "Propozycji jest dużo. Kwoty są fajne"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL