Najnowsze Wyniki/Kalendarz
walka Artur Szpilka - Siergiej Radczenko Materiały prasowe / Piotr Duszczyk/boxingphotos.pl / Na zdjęciu: walka Artur Szpilka - Siergiej Radczenko

Boks. Druga walka Szpilki z Radczenką niepewna. "Przestaję mieć ochotę na ten rewanż"

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Szef grupy Knockout Promotions, Andrzej Wasilewski, zabrał głos na temat organizacji drugiej walki Artura Szpilki z Sergiejem Radczenką. Jego zdaniem wymagania Ukraińca są zbyt wygórowane jak na pięściarza, który przegrał pięć ostatnich walk.

Radczenko po walce ze Szpilką, 7 marca w Łomży, zdobył dużą popularność w Polsce. Ukrainiec napsuł sporo krwi faworyzowanemu "Szpili" i w opinii wielu ekspertów i kibiców wygrał z Polakiem. 

Artur Szpilka chcąc zatrzeć złe wrażenie z pierwszego pojedynku, chciałby po raz drugi zmierzyć się z Sergiejem Radczenką. Sęk w tym, że ten za rewanżową walkę chce większych pieniędzy niż ostatnio. 

33-letni bokser wyśmiał ofertę Knockout Promotions za drugie starcie ze "Szpilą". Jego zdaniem przedstawiciel grupy zaproponował mu 500 euro więcej niż za pierwszą walkę. 

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour). EFM 3. Powrót w dobrym stylu. Zobacz efektowne poddanie w wykonaniu Michała Materli

- Widać jak na dłoni, że za wszelką cenę walczy o walkę ze Szpilką. Po takim niegrzecznym zachowaniu oferta będzie już nie 500 euro wyższa, a niższa - powiedział Andrzej Wasilewski w rozmowie z Mateuszem Fudalą z "Super Expressu".

Radczenko 26 czerwca zmierzył się z Mateuszem Masternakiem w Kielcach w pokazowym pojedynku i wyraźnie przegrał z Polakiem. Ukrainiec poległ w siedmiu z ośmiu ostatnich walk w karierze. 

- Niech sobie gada i krzyczy co chce, ja już przestaję mieć ochotę na ten rewanż. Ostatnio głównie przegrywa, a zachowuje się, jakby był wielkim mistrzem i próbuje dyktować warunki - dodał Wasilewski.

Czytaj także:
Chabib Nurmagomiedow opłakuje stratę ojca
UFC. Gilbert Burns wypada z walki wieczoru

Komentarze (4):

 • Wilk Morski Zgłoś
  Po tym, jak przekupiłeś sędziów, Wasilewski, bo twój podopieczny Szpilka dał ciała w ringu z przeciętniakiem z Ukrainy to nie tylko powinieneś być mniej bezczelny, ale najlepiej,
  Czytaj całość
  jakbyś poszedł na emeryturę wraz ze swoim czempionem niedoszłym i oszczędził kibicom boksu zawodowego w Polsce żenady, która od zawsze towarzyszy waszym poczynaniom.
  • oldboy69 Zgłoś
   Pan Wasilewski to po prostu "chytrus" i matach. Radczenka publicznie poprosił pana Wasilewskie o opublikowanie dokumentu z jego żądaniami. Jeżwli pan Wasilewski uważa, że
   Czytaj całość
   Radczwnko żäda za dużo to niech zeobi zdjęcie dokumentu od Radczenki i wezuci na twittera albo instagram itd. wtesy zobaczymy czy mówi prawdę. Bokserzy w Polsce to niewolnicy. Pracują za drobne a po karierze nie mają za co żyć. Napradė nieliczni zarabiają godne pieniădze.
   • Szarold Zgłoś
    Ze Szpilką wygrał, każdy to wie.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL