Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pacquiao znów z mistrzowskim pasem! "PacMan" wypunktował Bradleya

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
[tag=12174]Manny Pacquiao[/tag] pokonał jednogłośnie na punkty Timothy Bradleya w Las Vegas i zdobył pas mistrza świata WBO w wadze półśredniej. Był to rewanż Filipińczyka za niezasłużoną porażkę sprzed dwóch lat.

Tym razem "PacMan" nie zostawił sędziom wątpliwości i na dystansie dwunastu rund był wyraźnie lepszy od Amerykanina. Pacquiao górował nad rywalem pod względem szybkości, pracy nóg i ofensywnego arsenału.

W trzeciej rundzie Pacquiao przypomniał wszystkim, dlaczego uznawany jest za jednego z najwybitniejszych zawodowych pięściarzy w historii. Wielokrotny mistrz świata przez 180 sekund nie dał nawet chwili wytchnienia przeciwnikowi, ciągle boksując na olbrzymim pressingu i agresji. Taki styl kosztował go wiele sił i w czwartej rundzie do głosu zaczął dochodzić Bradley. 30-latek dwukrotnie trafił bezpośrednim prawym, a po jednym z nich ugięły się nawet nogi Filipińczyka, który chwilowo sprawiał wrażenie zmęczonego.

Kibice zgromadzeni w kasynie MGM Grand w Las Vegas ponownie wpadli w ekstazę w siódmej odsłonie, gdy Pacquiao znów zerwał się do frontalnego ataku, nie pozwalając Bradleyowi na odpowiedź. Co prawda Timothy stosował świetne uniki przy linach, ale mimo to zebrał parę mocnych uderzeń i przegrał wyraźnie tamto starcie.

Do samego końca utrzymywała się przewaga Pacquiao, a z każdą kolejną upływającą minutą szanse na sukces "Pustynnej Burzy" malały. Na szczęście tym razem na wysokości zadania stanęli arbitrzy punktowi. Manny wygrał jednogłośnie, 118-110, 116-112, 116-112 i wrócił na tron organizacji WBO w dywizji półśredniej.

Ranking najciekawszych bokserskich walk. Mistrzowska szansa Polaka doceniona!

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL