Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Mateusz Masternak przed mistrzowską walką: Pas znajdzie się w Polsce

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
W sobotę w Monte Carlo [tag=12012]Mateusz Masternak[/tag] przystąpi do mistrzowskiej walki z Yourim Kalengą. Głodny wielkich sukcesów "Master" jest przekonany, że do Polski wróci z tytułem.

W przypadku triumfu Polak wzbogaci się o pas tymczasowego mistrza świata WBA. Tytuł ten stanowiłby dla Masternaka bilet do wielkich potyczek z najpotężniejszymi pięściarzami wagi junior ciężkiej.

- Bez cienia wątpliwości walka z Kalengą będzie najważniejszym starciem w mojej dotychczasowej karierze. Jeśli wygram, będę o krok od tytułu pełnoprawnego mistrza świata. Dobry występ pozwoli mi zmazać plamę po porażce z Grigorijem Drozdem - powiedział 27-latek, który w ubiegłym roku uległ Rosjaninowi.


Masternak do spółki z trenerem Piotrem Wilczewskim dogłębnie przyglądali się niepowodzeniu w Moskwie i teraz wiedzą, co zrobić, by uniknąć rozczarowań.

- Nie ma już potrzeby patrzenia w przeszłość. Razem z trenerem analizowaliśmy porażkę w Moskwie i wyciągnęliśmy prawidłowe wnioski. Przegrana wiele mnie nauczyła, stałem się jeszcze bardziej zdeterminowany i głodny sukcesu. Mam nadzieję, że to było ostatnie niepowodzenie. Wiem doskonale, jak to boli.

Reprezentujący Francję Kalenga uchodzi za zawodnika obdarzonego potężnym uderzeniem, ale obóz Masternaka doskonale zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia.

- Kalenga jest bardzo groźny, może znokautować każdego pojedynczym ciosem. Spodziewam się trudnej przeprawy, ale opracowaliśmy właściwą taktykę i jestem pewien, że pas znajdzie się w Polsce - dodał "Master".

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na Facebooku!

Ranking najlepszych Polaków w wadze junior ciężkiej! Kto rządzi w kraju?

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL