WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Haye wraca i pyta kibiców o wymarzonego rywala

Michał Bugno
Michał Bugno
Były mistrz świata organizacji WBA w kategorii ciężkiej David Haye, który kilka tygodni temu zapowiedział powrót na ring, za pośrednictwem Twittera pyta kibiców o wymarzonego rywala.

- Z kim chcielibyście mnie zobaczyć w mojej pierwszej walce po trzech i pół roku przerwy? - zapytał David Haye

Wśród pięściarzy, których kibice najchętniej zobaczyliby w ringu z Haye’m znaleźli się m.in. 46-letni Antonio Tarver, 33-letni Eddie Chambers, 36-letni Lucac Browne, a także polski pięściarz Mariusz Wach, który na początku listopada przegrał walkę z Aleksandrem Powietkinem. 

Haye, który ostatnią walkę stoczył w lipcu 2012 roku z Dereckiem Chisorą, uważa, że ciągle jest w stanie boksować na najwyższym światowym poziomie.

W ostatnich latach Brytyjczyk zmagał się z kontuzją prawego barku, przez którą musiał poddać się operacji. Jeszcze dwa lata temu zapewniał, że kończy karierę i nie wróci już do boksu. Teraz, kiedy jest już w pełni zdrów, chce wrócić do gry.

Jest przekonany, że po dojściu do formy będzie w stanie zagrozić mistrzowi świata federacji WBC Deontayowi Wilderowi oraz Władimirowi Kliczce, posiadającemu pasy federacji IBF, IBO, WBA i WBO.

Zobacz także: Ostre słowa o zachowaniu Szpilki i Włodarczyka. "To szczyt dziecinady!"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL