Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Kamil Krzaczyński

Były rywal Głowackiego gotowy na walkę z Usykiem

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
W kwietniu tego roku Steve Cunningham przegrał z Krzysztofem Głowackim na punkty, po drodze czterokrotnie lądując na deskach. 40-letni Amerykanin zgłasza gotowość do walki z nowym mistrzem świata WBO, Ołeksandrem Usykiem.

W kwietniu w hali Barclays Center na Brooklynie Steve Cunningham przystąpił do batalii z Głowackim. Czterokrotnie lądował na macie ringu, pomimo to dotrwał do ostatniego gongu i przegrał jednogłośnie na punkty (109-115, 109-115 i 108-116). Weteran z Filadelfii nie zamierza zawieszać rękawic na kołku i chętnie spotkałby się w ringu ze znakomitym Ukraińcem.

"USS" zawodowo boksuje od 2000 roku, dwukrotnie był posiadaczem trofeum organizacji IBF. Na koncie ma ponadto dwie walki z Krzysztofem Włodarczykiem (porażka w 2006 r. i zwycięstwo w 2007 r.) i Tomaszem Adamkiem (porażka w 2008 r. i 2012 r.).

Usyk po zdobyciu złota olimpijskiego w 2012 roku w Londynie potrzebował zaledwie dziesięciu walk na zawodowstwie, by stać się czempionem prestiżowej federacji. Pobił tym samym rekord Evandera Holyfielda.

ZOBACZ WIDEO Andrzej Wawrzyk po zastopowaniu "Dragona": Dostałem w oko, widziałem dwóch Sosnowskich

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL