Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Izu Ugonoh Materiały prasowe / Biuro prasowe Izu Ugonoh / Na zdjęciu: Izu Ugonoh

Izu Ugonoh nie wyklucza walki ze Szpilką: Lubię go, ale to biznes

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
W ostatnich dniach głośno zrobiło się o Izu Ugonohu, który jest jednym z kandydatów do walki z Anthonym Joshuą o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Niepokonany Polak w przyszłości chętnie skrzyżowałby rękawice z Arturem Szpilką.

Na razie Izu Ugonoh zaboksuje 1 października w Nowej Zelandii, a jego rywalem będzie Francuz Gregory Tony. Szczecinianin był planowany do występu na gali Polsat Boxing Night 5 listopada w Krakowie, ale jego obóz nie doszedł do porozumienia z organizatorami. W mediach zaczęły krążyć plotki, iż 29-latek może stanąć przed szansą stoczenia pojedynku o pas mistrza świata z Anthonym Joshuą o trofeum federacji IBF. Najwidoczniej coś jest na rzeczy.

- W listopadzie, miałem walczyć w Polsce, ale to nie dojdzie do skutku. Jednocześnie otworzyły się inne drzwi. Nie chcę jednak na razie o tym mówić, bo skupiam się wyłącznie na 1 października i potyczce z Tonym - mówi tajemniczo.

Hitem na polskim rynku byłoby z pewnością starcie Ugonoha z Arturem Szpilką i w przyszłości niepokonany pięściarz jest jak najbardziej otwarty na takie wyzwanie, jak również bój z Andrzejem Wawrzykiem.

- Znam ich obu, i Szpilkę, i Wawrzyka, trenowałem z nimi. Lubię ich, to świetni faceci. Ale boks to biznes, jeśli więc kiedyś te walki będą miały sens, doprowadzimy do nich - dodał.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hat-trick w końcówce. Popis byłego zawodowca

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL