Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Masternak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Mateusz Masternak

Mateusz Masternak otrzymał propozycję od Ołeksandra Usyka. Wielka walka Polaka w USA?

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Mateusz Masternak jest jednym z kandydatów do walki z Ołeksandrem Usykiem o pas mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej. Pojedynek miałby być częścią wielkiej gali w Kalifornii z udziałem żegnającego się z boksem Bernarda Hopkinsa.

Ołeksandr Usyk we wrześniu pokonał w trójmiejskiej Ergo Arenie Krzysztofa Głowackiego i odebrał Polakowi trofeum mistrza świata federacji World Boxing Organization w wadze junior ciężkiej. Ukrainiec kolejny pojedynek miał stoczyć w ojczyźnie, ale jego obóz stara się o debiut na amerykańskim rynku. Pojawiła się możliwość boksowania 17 grudnia w kalifornijskim Inglewood, gdzie pożegnalną walkę stoczy legendarny Bernard Hopkins. Rywalem "Aliena" będzie pogromca Andrzeja Fonfary, Joe Smith Jr.

Okazuje się, że jednym z kandydatów do rywalizacji z Usykiem jest Mateusz Masternak. Były mistrz Europy i pretendent do tytułu czempiona nie boi się zagranicznych wyzwań, co wielokrotnie udowadniał. Rywalizował już na ringach w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Republice Południowej Afryki czy Francji. Co ciekawe, na początku kariery "Master" miał także okazję do prezentowania swoich umiejętności w Stanach Zjednoczonych. Odniósł tam cztery zwycięstwa przez nokaut.

Na razie brak jednak podpisów na kontraktach. Polak musiałby odpowiednio wcześniej wylecieć za wielką wodę, by ostatni etap przygotowań móc spędzić w USA wraz z trenerem Andrzejem Gmitrukiem, który nie jest zwolennikiem dalekich podróży.

ZOBACZ WIDEO Niedopuszczalne zachowanie kibica, rzucił butelką w stronę piłkarzy Barcelony [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Mateusz Masternak zdołałby pokonać Ołeksandra Usyka i zostać mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL