Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Ewa Brodnicka obroniła tytuł mistrzyni Europy. Pokiereszowana rywalka wyraźnie wypunktowana

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Ewa Brodnicka obroniła tytuł mistrzyni Europy w wadze lekkiej. "Cleo" podczas gali w Łomiankach wypunktowała pokiereszowaną Włoszkę Anitę Torti.

Polka dobrze operowała lewym prostym, zgodnie z pięściarskim kanonem próbowała rozpoczynać swoje ofensywne poczynania od tego ciosu. Już w drugiej rundzie Ewa Brodnicka ruszyła śmiało do ataku i próbowała przełamać Anitę Torti. Włoszka w ofensywie była ograniczona, brakowało jej dynamiki, za to biła groźnymi ciosami podbródkowymi.

Od połowy walki Torti walczyła z kontuzją, miała zapuchnięte lewe oko i oskarżała "Cleo" o nieczyste zagrania, w tym uderzanie łokciem. Sędzia z Wielkiej Brytanii nie dostrzegł tych przewinień. Po czystym początku na ringu w Łomiankach zapanował chaos, w którym lepiej odnajdywała się Brodnicka. 40-letni zawodniczka z Italii dążyła do bijatyki, ale Brodnicka nie pozwalała jej na bezpośrednie wymiany ciosów.

Po dziesięciu starciach sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując 100-91, 99-91 i 99-91 dla Ewy Brodnickiej. Aktualna mistrzyni Starego Kontynentu legitymuje się teraz nieskazitelnym bilansem dwunastu zwycięstw.

ZOBACZ WIDEO FEN 14: Hadaś potwiedził klasę i czeka na walkę o pas

Czy boks Ewy Brodnickiej można uznać za efektowny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL