Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images

Ostatni warunek spełniony. Absolutny hit wagi ciężkiej stał się faktem!

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Anthony Joshua nokautując Erika Molinę spełnił ostatni warunek przed wielką walką z Władimirem Kliczką. Starcie brytyjskiego czempiona IBF z dawnym królem wszechwag odbędzie się 29 kwietnia na stadionie Wembley.

W sobotnią noc w Manchesterze Anthony Joshua zastopował pogromcę Tomasza Adamka, Erica Molinę. Finisz nastąpił w trzeciej rundzie. Zwycięstwo nad "Drummer Boyem" było ostatnim warunkiem do oficjalnego zakontraktowania pojedynku brytyjskiego króla nokautu z Władimirem Kliczką.

Ukrainiec obserwował potyczkę najbliższego rywala z pierwszego rzędu hali MEN Arena w towarzystwie swojego wieloletniego menadżera, Bernda Boente. Po zakończeniu pojedynku obie strony mogły oficjalnie zaanonsować wielki bój w królewskiej dywizji wagowej. Do tej konfrontacji dojdzie 29 kwietnia na stadionie Wembley. To oznacza, że rywalizację dwóch mistrzów olimpijskich na żywo obejrzy ponad 80 tysięcy widzów i będzie to z pewnością największe bokserskie wydarzenie 2017 roku.

Wielkie zainteresowanie spotka się również z rekordowymi zyskami. Spekuluje się, że do podziału będzie kwota przekraczająca 35 milionów funtów.

Kliczko stracił miano czempiona w listopadzie ubiegłego roku, przegrywając sensacyjnie z Tyson Furym. "Doktor Stalowy Młot" dążył do rewanżu z "Królem Cyganów", ale jego pogromca dwukrotnie wycofywał się z tej walki, następnie został przyłapany na zażywaniu kokainy i na jakiś czas odszedł z boksu.

ZOBACZ WIDEO Bedorf chce rewanżu po bolesnej porażce na KSW 37

Czy walka Joshua - Kliczko będzie największym pięściarskim wydarzeniem 2017 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL