Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP

Szpilka i Wawrzyk opuścili ranking WBC, Włodarczyk najwyżej

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Federacja World Boxing Council uaktualniła rankingi. Z zestawienia wypadli wysoko notowani w wadze ciężkiej Artur Szpilka i Andrzej Wawrzyk. Najwyższe miejsce z Polaków zajmuje Krzysztof Włodarczyk w kategorii junior ciężkiej.

Duże roszady nastąpiły szczególnie w wadze ciężkiej. Ze względu na ponad roczną przerwę w oficjalnych występach z rankingu wypadł Artur Szpilka. "Szpila" po raz ostatni między linami był w styczniu 2016 roku, przegrywając przez nokaut w 9. rundzie z Deontayem Wilderem. Do niedawna mańkut pochodzący z Wieliczki w rankingu World Boxing Council zajmował siódme miejsce.

Przyłapany na stosowaniu zakazanego stanozololu Andrzej Wawrzyk również opuścił ranking. Przypomnijmy, że 25 lutego krakowianin miał rywalizować z Wilderem o trofeum tej federacji, jednak ze względu na doping został wykluczony z pojedynku, a jego miejsce zajął Gerald Washington.

W królewskiej dywizji "jedynką" jest Bermane Stiverne (Haiti). Za jego plecami znajdują się Luis Ortiz (Kuba) i Kubrat Pulew (Bułgaria). Dziewiąty jest Mariusz Wach, 27. Adam Kownacki, a 34. Izu Ugonoh szykujący się do debiutu w USA.

Najwyżej notowanym spośród wszystkich Polaków jest Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, który w dywizji junior ciężkiej piastuje czwartą lokatę. Były czempion WBO, Krzysztof Głowacki jest siódmy, a Mateusz Masternak 10. Co ciekawe, w rozpisce pozostał przyłapany na dopingu Michał Cieślak.

ZOBACZ WIDEO Tylko remis Anderlechtu z Lokeren - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Półciężki Andrzej Fonfara utrzymuje dziewiąte miejsce, Maciej Sulęcki w wadze średniej jest szósty.

Miejsce Polaków w rankingu WBC (każdy pięściarz z pierwszej piętnastki rankingu może zostać wytypowany przez mistrza do tzw. dobrowolnej obrony tytułu).

Waga ciężka (ponad 90,7 kg)
7. Mariusz Wach
27. Adam Kownacki
34. Izu Ugonoh

Waga junior ciężka (90,7 kg)
4. Krzysztof Włodarczyk
7. Krzysztof Głowacki
10. Mateusz Masternak
17. Michał Cieślak

Waga półciężka (79,4 kg)
9. Andrzej Fonfara

Waga średnia (72,6 kg)
6. Maciej Sulęcki
23. Kamil Szeremeta

Waga junior średnia (69,8 kg)
39. Łukasz Maciec

Waga piórkowa (57,1 kg)
31. Kamil Łaszczyk 

Czy Artur Szpilka w tym roku powróci do czołówki rankingu WBC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Yuri_Orlov Zgłoś
    Oni wiedzą już , że szpilka to słaby bokser więc go z rankingu wygnali;) może za rok Ajtul walkę wieczoru będzie miał na PBN;) z jakimś 48-letnim kelnerem ;)

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL