WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Bartłomiej Zborowski

Polska powalczy z Niemcami w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
21 kwietnia w Brodnicy odbędzie się druga Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. Reprezentacja Polski pod wodzą trenera Karola Chabrosa skrzyżuje rękawice z mocną reprezentacją Niemiec.

Kibice w ringu w Brodnicy zobaczą dziesięć pojedynków we wszystkich kategoriach wagowych. Podczas pierwszej gali Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego Biało-Czerwoni pokonali 14:10 reprezentację Białorusi. Impreza w Ostrowcu Świętokrzyskim zakończyła się nie tylko sukcesem sportowym, ale także organizacyjnym - trybuny hali KSZO były wypełnione fanami pięściarstwa.

W spotkaniu z Niemcami w Brodnicy nie powinno zabraknąć asów atutowych naszej kadry na czele z Igorem Jakubowskim, olimpijczykiem z Rio de Janeiro, czempionem Unii Europejskiej i wicemistrzem Europy. Z kolei nasi zachodni sąsiedzi podczas turnieju w Brazylii mieli aż sześciu swoich reprezentantów, a jeden z nich, Artem Harutyunyan wywalczył brązowy medal. W ich szeregach startuje także znany z występów w Hussars Poland Hamza Touba. Z pewnością niemiecka ekipa zamelduje się w Polsce w silnym składzie personalnym.

Kolejny występ Polaków planowany jest na 26 maja w Kielcach. Nasi pięściarze skrzyżują wówczas rękawice z europejską potęgą, czyli kadrą Rosji. W czerwcu z kolei odbędzie się najważniejszy turniej pierwszego półrocza - mistrzostwa Europy w ukraińskim Charkowie, które jednocześnie będą przepustką do mistrzostw świata w Hamburgu.

ZOBACZ WIDEO: Szczere słowa Adama Bieleckiego o dramatycznej śmierci kolegów na Broad Peak

Czy Polacy pokonają Niemców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL