Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / SES Boxing

Niespodziewany triumf Mariusza Wacha! Polak wraca do czołówki wagi ciężkiej

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Mariusz Wach sprawił miłą niespodziankę i pokonał w Lipsku faworyzowanego Erkana Tepera. Polak po dwunastorundowej batalii triumfował jednogłośną decyzją sędziów i sięgnął po pas IBF East/West Europe.

Polski "Wiking" za wszelką cenę chciał zmazać plamę z ostatnich występów i zaprezentować inny, aktywniejszy boks. To mu się w dużej mierze udawało, próbował wywierać efektywną presję na Erkanie Teperze i spychać Niemca do defensywy. Gospodarz tego pojedynku dochodził również do głosu, ale jego ataki nie były tak ostre, jak Polaka.

Mariusz Wach tym razem skoncentrował się przede wszystkim na ciosach z prawej ręki - lekkie lewe proste miały być tylko przygotowaniem miejsca dla ciosu z mocniejszej ręki. 37-latek próbował liczbą zadawanych ciosów "zapychać" młodszego o trzy lata konkurenta.

Kluczowe miało być przygotowanie fizyczne, a lepiej trudy dwunastorundowego starcia zniósł Wach. Co prawda jego świeżość też mocno ucierpiała, ale wciąż stać było go na pojedyncze zrywy. W dziesiątej rundzie zranił nawet Niemca i polował na kończący prawy, ale nie zdołał dopełnić dzieła.

O losach rywalizacji zadecydowali sędziowie, którzy jednogłośnie wskazali na triumf Mariusza Wacha, punktując 116-112, 115-113 i 115-113. Krakowianin wzbogacił się o regionalny pas federacji IBF, który zapewni mu awans w rankingu tej organizacji, której mistrzem pozostaje Anthony Joshua.

ZOBACZ WIDEO Błyskawiczne zwycięstwo Chalidowa na gali ACB 54

Czy Mariusz Wach zasługuje na miejsce w szerokiej czołówce wagi ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL