Najnowsze Wyniki/Kalendarz
YouTube

Sensacja w Nowym Jorku! Adam Kownacki znokautował Artura Szpilkę

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Słowa przekuł w czyny! Adam Kownacki zgodnie z zapowiedzią znokautował Artura Szpilkę i zanotował najcenniejszy triumf w dotychczasowej karierze. "Szpila" w 4. rundzie padł na deski i nie przetrwał nawałnicy "Baby Face'a".

Pojedynek Artura Szpilki (20-3) z Adamem Kownackim (16-0) anonsowano jako polskie starcie o Nowy Jork podczas gali z cyklu Premier Boxing Champions. Niepokonany "Baby Face" podczas ceremonii ważenia krzyczał, że to jest jego miasto i nie wpuści tu nikogo nowego. I słowa sensacyjnie przekuł w czyny. Będący w życiowej formie Kownacki zastopował "Szpilę" w czwartej rundzie i z przytupem wszedł do czołówki wagi ciężkiej.

Na początku ciekawej rywalizacji Szpilka nastawił się przede wszystkim na aktywną pracę nóg i pojedyncze ataki. Spokojna rywalizacja trwała do momentu aż Kownacki wpadł na Szpilkę, a to nastąpiło w trzeciej odsłonie. Postraszył faworyta mocnym prawym, a ten odczuł jego ofensywny ciąg. W czwartej rundzie nastąpił szok.

Skazywany na pożarcie Kownacki na dobre doszedł do głosu, trafiając mańkuta z Wieliczki mocnym prawym i posyłając go na deski. Ten wstał po ośmiu sekundach, ale kolejna nawałnica ciosów spowodowała, że sędzia ringowy przerwał pojedynek w obawie o ciężki nokaut. 

Powrót na ring po ponad 18 miesiącach przerwy okazał się dla Szpilki wyjątkowo bolesny. Podopieczny Ronniego Shieldsa miał wrócić na zwycięską ścieżkę po porażce z Deontayem Wilderem w mistrzowskiej batalii, tymczasem pogrzebał swoje nadzieje w przykry sposób.

Niedoceniany Kownacki, niedawny sparingpartner Tomasza Adamka, sprawił wielką niespodziankę i zapisał na swoim koncie najcenniejszy triumf w karierze, którą rozpoczął w 2009 roku. Zapowiadał nokaut i słowa dotrzymał.

Czy Adam Kownacki jest najlepszym polskim pięściarzem wagi ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (82):

 • Keyser Soze Zgłoś
  Adam "Six Pack nie walczy" Kownacki pozamiatał Szpilkę który po raz kolejny pokazał absolutny brak dyscypliny i lekceważenie przeciwnika.Sroga lekcja z której i tak nie wyciągnie
  Czytaj całość
  wniosków. Lansik,szmaty, fury i te jego psy...parodia
  • EstadioOlimpico Zgłoś
   I po to nastawiałem budzik na 2? Żeby zobaczyć powolnego spaślaka który i tak daje sobie radę z 5 razy szybszym, lepszym technicznie ale za to z totalnym pajacem lekceważącym
   Czytaj całość
   przeciwnika? Szpilka wszedł do ringu jakiś przestraszony, jak amator. Żenua. Do Kownackiego nic nie mam, spoko chłop ale każdy następny lepszy pięściarz go zmiecie z ringu...
   • mnich Przemysław Zgłoś
    104 komentarze?Wow, jednak Szpilka to bohater narodowy!!!
    Wszystkie komentarze (82)

    Komentarze (82)

    ×
     Wszystkie komentarze (82)
     PRZEJDŹ NA WP.PL