WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Richard Heathcote / Chisora [L] vs Whyte [P]

Łukasz Rusiewicz otrzymał propozycję walki z Dereckiem Chisorą. Pojedynek został zablokowany

Piotr Jagiełło
Piotr Jagiełło
Polak Łukasz Rusiewicz (22-31, 13 KO) otrzymał propozycję walki z Dereckiem Chisorą (26-7, 18 KO) podczas gali 30 września w Liverpoolu. Starcie zostało ostatecznie zablokowane przez Brytyjski Wydział Bokserski.

Już w sobotę na ring po dłuższej przerwie powróci Dereck Chisora. Brytyjski skandalista podpisał kontrakt z grupą Matchroom Boxing i ma szybko odbudować swoją pozycję w światowych rankingach wagi ciężkiej. Pierwszą przeszkodą "Del Boya" miał być polski pięściarz Łukasz Rusiewicz. Ze względu na ostatnią słabą passę "Ruska" starcie zostało zablokowane przez Brytyjski Wydział Bokserski (BBBofC), a promotorzy muszą szukać innego oponenta.

Rusiewicz przez lata dorobił się renomy jednego z najtwardszych testerów wagi junior ciężkiej w Europie. Rywalizował z wieloma czołowymi zawodnikami, słynąc z odpornej szczęki i twardości. Przegrywał na punkty m.in. z Rachimem Czakijewem, Krzysztofem Głowackim, Izu Ugonohem czy Olą Afolabim. Wygląda jednak na to, że nawet skała potrafi kruszeć, bowiem ostatnie występy Rusiewicza to szybkie porażki na Wyspach Brytyjskich z Davidem Allenem (techniczny nokaut w 1. rundzie) i Lawrence'em Okolie'em (techniczny nokaut w 1. rundzie). Zapewne to te wyniki spowodowały, że nie został dopuszczony do starcia z ważącym ponad 110 kg Chisorą.

33-latek z Londynu w grudniu ubiegłego roku przegrał po fantastycznej wojnie z Dillianem Whyte'em i być może w przyszłym roku dojdzie do wyczekiwanego rewanżu. Najpierw jednak czeka go sprawdzian 30 września w mieście Beatlesów, a później prawdopodobnie przystąpi do konfrontacji o tytuł mistrza Europy z Niemcem Agitem Kabayelem. W 2012 roku Chisora bił się o pas mistrza świata wszechwag, ale przegrał na punkty z Witalijem Kliczką. Głośno było o wybryku na ceremonii ważenia, gdy spoliczkował ukraińskiego czempiona.

ZOBACZ WIDEO Znakomity nokaut! Ten cios dokonał dzieła zniszczenia

Czy Dereck Chisora zdobędzie pas mistrza Europy w wadze ciężkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):